Viking Motorsil on 4,5 miljonit võlga

Kadri Jakobson 24. oktoober 2008, 00:00

"Jah, meil on tõesti maksuvõlg, kuid me tegeleme sellega," ütles Viking Motorsi juhatuse esimees Üllar Taniberg. Tema sõnul toimuvad läbirääkimised maksu- ja tolliametiga, et maksuvõlga ajatada ehk teisisõnu see jupikaupa ära maksta.

Võlg ulatub Krediidiinfo andemetel 4 544 198 kroonini. Sellest suurema osa - 4 miljonit krooni - moodustab käibemaksuvõlg, 189 000 krooni tulumaks ja 35 000 krooni sotsiaalmaks.

"Ei saa öelda, et see oleks just väike summa, kuid loodame selle ära maksta," ütles Taniberg. Küsimusele, kas see on ettevõtte ajaloos raskeim periood, vastas Taniberg: "Seda, mis me ümber toimub, näeme kõik. On olnud erinevaid aegu, kuid selge on, et raskemad ajad on ees."

Ta ütles, et autode müük on sügisel vähenenud, sestap panustatakse eeskätt kasutatud autode müügile ja hooldusele.

Catwees Tallinna keskuse turundusspetsialist Markus Kamps ütles, et üldine majandusolukord annab tunda igas sektoris, erand ei ole siin ka autoturg.

"Praegusel ajal ei ole kõige õigem võrrelda 2008. ja 2007. aasta müüginumbreid, kuna aasta 2007 oli automüügi rekordaasta. Kuna mul puudub info, mis põhjustel ja millise perioodi jooksul on maksuvõlg tekkinud, siis ei oska seda pikemalt kommenteerida. Samas oleks raske uskuda, et nii pikaajaliselt turul olnud ettevõttel nagu Viking Motors on pikemaajalised raskused,"ütles ta.

Premium Motorsi juhatuse esimees Jürgen Vester nentis, et summa on siiski märkimisväärne.

Mis puudutab autoturgu üldiselt, leiab Vester, et praegu on põnev aeg.

"On suurte võimaluste aeg, kuid samas ka põhjakõrbemise võimalus. Meie ettevõtet, kes me müüme väga kalleid autosid ja samas odavaid Hiina autosid, majanduskriis eriti ei puuduta. Näiteks Venemaa ja Hiina ostavad praegu väga palju autosid sisse," rääkis Vester.

Mustakivi Auto juhataja Tanel Teimanni sõnul ei oska ta Viking Motorsi maksuvõla tekkimist kommenteerida, kuid usub, et tegemist on ajutise probleemiga.

"Muutused autoturul on olemas ja need on sarnaselt kogu majanduskliima muutustega olnud kiired. Automüük on vähenenud," ütles ta.

"Ma ei usu, et selline maksuvõlg, mis on Viking Motorsil tekkinud, võiks olla ohu märk. Arvan, et autofirmadel on tekkinud laovarud, mille realiseerimisaeg on ajaliselt pikenenud," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing