Aktsiad müügis olematu hinna eest

24. oktoober 2008, 08:12

Pärast mitut päeva mitte midagi tegemist on
aktsionärid lõpuks otsustanud tegutseda. Müüa.

Peaaegu terve börs sai punaseid kriipse täis ning numbrid miinuste järel kasvasid tuhinaga aina suuremateks. Kõige vägevama miinuse sai enda kontole Viisnurk. Tervelt 14,17 protsenti, mis surus aktsiahinna tasemele 16,12 krooni. Valus.

Oluliselt paremini ei läinud ka Tallinkil ja Arco Varal, kelle aktsiad pressiti üle 11protsendilistesse miinustesse. Aktsiad on nii odavaks hinnatud, et need saab praegu kätte puhta muidu.

Tõepoolest, poes ei saa näiteks Tallinki aktsia hinna eest enam pulgakommigi. Ja seda P/E suhtega 3,9. Järvevana või Arco Vara aktsiatest pole mõtet rääkima hakatagi. Mida saaks osta kolme krooni eest?

Pikaaegse investori õige aeg hakkab vast varsti kätte jõudma. Kui vaid vaba raha on, mida mitme aasta vältel vaja ei lähe. Nii paljud ettevõtted siin ja mujal on nii odavaks müüdud, et need hinnad on hakanud lausa tavalised paistma.

Wells Fargo juht Dick Kovacevich sõnas, et õige aeg on osta täpselt enne põhja, sest põhjas olekut aimates ostavad kõik ja siis on juba hilja. Umbes sama on kuulsa W. Buffetti arvamus.

Eks see on siiski igaühe enda otsus, kas panna raha mõneks ajaks luku taha või ei.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2008, 10:53
Otsi:

Ava täpsem otsing