Katre Pilvinski • 27. oktoober 2008 kell 22:00

Tippjuhtidel on Eestis kasulikum töötada

Kui oskustöölisel on jätkuvalt tasuv töötada välismaal, siis Eesti tippjuhtidel mitte.

"Pahatihti on Eesti tippjuhtide töötasud juba suhteliselt lähedale jõudnud Lääne riikide vastavate ametite töötasudele. Seega pole neil minek välismaale nii otstarbekas kui oskustöölistel," ütles Litvinov. "Kuid maailmas on karjäärivõimalused suuremad, sealt oleks hüpe suurem," lisas ta.

Tippjuhtide palgaarvestuses on Eesti koos elukallidusega möödunud juba Rootsist, Soomest, Norrast ja Inglismaast, selgus ettevõtte 2008. aastal tehtud uuringust.

Eestis on palga areng aastatel 2004-2006 olnud stabiilne ja loogiline - see on koos SKPga kasvanud.

Litvinovi sõnul aastatel 2008-2009 palgatõus jätkub ning tõenäoliselt palga langust Eestis oodata pole.

Kõige tulusam on Eestis töötada finantsvaldkonnas, näiteks raamatupidajana, kuna seal on palgad keskmistest palkadest 8 protsenti kõrgemad.

Kõige vähem kasulik on töötada inseneridel ja selle valdkonnaga seotud aladel, kuna seal saadakse ligi 7 protsenti Eesti keskmisest palgast väiksemat netopalka.

Palgatõus Eesti piirkondade lõikes aastatel 2007-2008 on olnud suurim Virumaal ja Pärnumaal.

Litvinovi sõnul prognoosivad uuringus osalenud ettevõtted aastateks 2008-2009 10protsendilist palgatõusu. Ta lisas, et ettevõtted vastasid sellele küsimusele enne selle aasta augustit, kui majanduskasv oli positiivne.

"Kuna majandus on langemas, siis võib palgatõus meie prognoosi järgi jääda 5 protsendi juurde. Sellise palgatõusuga kaetakse tarbijahinnaindeksi tõus, kuid individuaalse väärtustamise osa väheneb," rääkis ta.

"Töötajate motiveerimiseks kasutatakse Eestis põhiliselt soodustusi, nagu mobiiltelefonid, koolitused, ametiautod, sporditoetused, allahindlused ettevõtte toodetelt ning täiendav lisapuhkus," loetles Litvinov.

Hetkel kuum