Valmimas on tehissüda

28. oktoober 2008, 20:05

Prantsuse juhtivad südamekirurgid püüavad
ehitada kehasse viidavat kunstlikku südant, mis võiks aidata tuhandeid
patsiente.

Ettevõte Carmat SA, mida finantseerib riskikapitalifirma firma Truffle Capital, Prantsuse innovatsiooniagentuur OSEO ning Euroopa juhtiv kosmoseettevõte EADS teatasid esmaspäeval, et esialgsed loomkatsed ja laboritöö on näidanud lubavaid tulemusi, kirjutas Reuters.

"Praeguseks on Carmat’ kunstliku südame prototüüp patenteeritud ning läbib esialgseid katsetusi,” ütles ettevõte avalduses.

Ettevõtte sõnul on seade funktsionaalselt inimese südame sarnane, reguleerides automaatselt südame löögisagedust ja verevoolu vastavalt patsiendi vajadustele.

Prantsuse südamespetsialist Alain Carpentier on üks maailma juhtivaid südameklapi spetsialiste ning on juba loonud rea kunstlikke südameklappe, mida kirurgias palju kasutatakse.

Seadet plaanitakse edasi arendada ning katsetada siis patsientide peal, kelle elu on ohus ning kellel pole pääsemiseks mingeid muid ravivõimalusi. Alles seejärel hakatakse kunstsüdant laiemalt paremate väljavaadetega inimeste raviks kasutama. Inimkatseteni jõudmiseks võib kuluda umbes kolm aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2008, 11:55
Otsi:

Ava täpsem otsing