28. oktoober 2008 kell 22:00

Väikelennujaamade arendamiseks on planeeritud 274 miljonit krooni

Suurim summa oli esialgu ette nähtud Tartu lennujaamale, kus plaaniti töid teha 149 miljoni krooni eest.

10. juulil kinnitas aga valitsus transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava muudatuse, milles koondati Kärdla, Kuressaare, Ruhnu ja Tartu lennujaamade arendamine üheks projektiks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordiinvesteeringute talituse juhataja Julia Bergšteini sõnul on ennatlik rääkida iga lennujaama kindlatest projektidest ja neile eraldatavatest summadest.

Väikelennujaamu haldav Tallinna Lennujaam alles koostab täpsustatud taotlust, mida on igas lennujaamas plaanis ehitada ning lisab sinna ka kulu- ja tuluanalüüsid. Seejärel kinnitab ministeerium rahastamisotsuse.

Projekti kogumaksumus on 274 miljonit krooni (käibemaksuta). Eeldatav teostumine on 2008. aasta teisest poolaastast kuni 2010. aasta teise poolaastani.

Kogu koondprojekti on plaanis rahastada 100 protsendi ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERDF) uue eelarveperioodi 2007-2013 vahenditest.

2009. aasta riigieelarve eelnõus on järgmisel aastal väikelennujaamade arendamiseks planeeritud summa 112 miljonit krooni, kuid täpsemad riigihanked alles selguvad.

Autor: Gerli Pedak

Hetkel kuum