Väikelennujaamade arendamiseks on planeeritud 274 miljonit krooni

Gerli Pedak 29. oktoober 2008, 00:00

Suurim summa oli esialgu ette nähtud Tartu lennujaamale, kus plaaniti töid teha 149 miljoni krooni eest.

10. juulil kinnitas aga valitsus transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava muudatuse, milles koondati Kärdla, Kuressaare, Ruhnu ja Tartu lennujaamade arendamine üheks projektiks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordiinvesteeringute talituse juhataja Julia Bergðteini sõnul on ennatlik rääkida iga lennujaama kindlatest projektidest ja neile eraldatavatest summadest.

Väikelennujaamu haldav Tallinna Lennujaam alles koostab täpsustatud taotlust, mida on igas lennujaamas plaanis ehitada ning lisab sinna ka kulu- ja tuluanalüüsid. Seejärel kinnitab ministeerium rahastamisotsuse.

Projekti kogumaksumus on 274 miljonit krooni (käibemaksuta). Eeldatav teostumine on 2008. aasta teisest poolaastast kuni 2010. aasta teise poolaastani.

Kogu koondprojekti on plaanis rahastada 100 protsendi ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERDF) uue eelarveperioodi 2007-2013 vahenditest.

2009. aasta riigieelarve eelnõus on järgmisel aastal väikelennujaamade arendamiseks planeeritud summa 112 miljonit krooni, kuid täpsemad riigihanked alles selguvad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing