Tõnis Oja • 30. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Eile oldi maailma kehvemate hulgas

Erinevalt muust maailmast paistis Tallinna börs eile silma ühe vähese langejana. Tallinna börsiindeks OMX langes 1,76 protsenti, olles sellega Bloombergi andmetel kolmas langeja maailma börside hulgas.

Enne kauplemise algust Ameerika börsidel oli Tallinna börsist rohkem langenud vaid Sofia ning Belgradi börsiindeksid.

Kui hommikul olid kauplemismahud tagasihoidlikud ning aktsiate hinnad peamiselt tõusid, siis päeva lõpupoole oli pilt vastupidine ning ka käibed olid muutunud soliidseteks.

Suurima käibe, 8,5 miljonit krooni, sai Eesti Telekomi aktsia, mille hind kukkus 2 protsenti, 76,67 kroonile. Suurim kukkuja oli 8 protsendiga Arco Vara aktsia, aga käive oli kaheksandik miljonit krooni. Väärtpaberi sulgemishinnaks kujunes 3,60 krooni ja loomulikult on tegemist aktsia börsiajaloo madalaima hinnaga.

Börsiajaloo madalaimale tasemele langesid ka Ekspress Grupi ja Olympic EG aktsiate hinnad, kusjuures kasiinofirma väärtpaberi käive oli 1,5 miljonit krooni.

Turvavööde tootja Norma aktsia sulgemishinnaks, mis hommikul kukkus koguni 10 protsendi võrra, kujunes 53,20 krooni. Tallinki aktsia hind kukkus 3,33 protsenti 4,54 kroonile, väärtpaberi käive oli 1,6 miljonit krooni.

Baltika aktsia hind kerkis 0,88 protsenti, 17,99 kroonile.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt