Narva kulutab kuuse ehtimiseks ligi pool miljonit

Mariliis Pinn 02. november 2008, 10:27

Jõhvi ja Kohtla-Järve ei kavatse sel aastal
teha suuri investeeringuid, et oma linnu jõuludeks kaunistada. Narva, vastupidi,
plaanib tänavusteks jõuludeks kulutusi teha, et linn näeks välja tunduvalt
pidulikum kui eelmiste talviste pühade ajal.

Narva linnavara- ja majandusameti kommunaalmajandusosakonna juhataja Aleksandr Šelepanov märkis, et tänavu näeb linn välja palju pidulikum kui aasta tagasi. Ainuüksi kuuseehetele on kavas kulutada 450 000 krooni, mis on tema sõnul tunduvalt rohkem kui eelmisel aastal, kirjutas Põhjarannik. "Puu on juba välja valitud ja omanikuga peetakse hinnaläbirääkimisi. Kuuse ostmiseks, transportimiseks ja kaunistamiseks on kavas kulutada 150 000 krooni."

Kohtla-Järve linnajagude kaunistamine ei erine tänavuste jõulupühade ajal suurt möödunudaastasest. Asi on selles, et investeeringud jõuluvanikute ja tänavavalgustuspostide kaunistuste soetamiseks ületasid möödunud aastal selle tarvis planeeritud summat tunduvalt ning seetõttu tuli linnal eelmise aasta ostu eest tasumine venitada kahe aasta peale, st ka tänavusele aastale.

Ka Jõhvi investeeringud oma linna tänavate ehtimisse on tänavu tagasihoidlikud. Jõhvi vallakunstnik Kalev Prits ütles, et kui eelmisel aastal anti linna kaunistamise tarbeks ligemale 300 000 krooni, siis sel aastal on see summa kolm korda väiksem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2008, 10:27
Otsi:

Ava täpsem otsing