Kadrin Karner • 2. november 2008 • 3 min
Jaga lugu:

BREC Kinnisvara ostulootus läks luhta

"Meil käisid ühinemisläbirääkimised, aga praeguseks ajaks on need lõppenud ja tulemus on see, et ühinemist ei tule," ütles Soomuste ning lisas, et osapooled ei leidnud põhjust ühineda.

Kui ühinemine jääb ära - ettevõte oli eelmisel aastal kahjumis ning praegu on maksuvõlg - kas see võib tähendada, et BREC hakkab tegevust lõpetama? "Ma tahaksingi öelda, et järgmisel nädalal, kui oleme oma bürokraatiaga nii kaugel, et meil on midagi öelda, siis võiks seda teha," jäi Soomuste möödunud reedel saladuslikuks. Samas tõdes ta, et BREC on oma kliente ettevõtte olukorrast teavitatud, kuid meedia informeerimist ei pea ta praegu vajalikuks.

Kas BREC koondab töötajaid? "Vaadake aknast välja, mis toimub turul, ja ma arvan, et saate ise aru, mis nende koondamistega on," vastas Soomuste. "Me oleme kahe aasta jooksul mitmeid inimesi minna lasknud. Suurema osa küll kokkuleppe teel, aga kinnisvarasektor teatavasti on selline, et see laine on siin kõige tugevam olnud ja ilmselt jätkub veel. Seda talve on ülikeeruline üle elada ilmselt paljudel."

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles ehitusuudised.net-ile, et Pindi Kinnisvara ühinemine BREC Kinnisvaraga jääb ära. Sooman ei soostunud kommenteerima BREC Kinnisvara finantsseisu, kuna ühinemisläbirääkimised olid konfidentsiaalsed.

ehitusuudised.net küsis Arco Vara tegevjuhilt Lembit Tamperelt, kas BREC kinnisvara võimalik pankrot on turutrend? "Nii see kindlasti pole, BREC on erand," vastas Tampere. Ta märkis, et kindlasti ei ole see suurte kinnisvarafirmade pankrotilaine algus.

Tampere möönis, et väikesed bürood küll lähevad pankrotti, ent suured sellest ainult võidavad ning et Arco Varal kui börsiettevõttel on raskeid aegu kergem üle elada. "Kahju, kui kellelgi nii halvasti läheb," märkis ta BREC Kinnisvara kohta.

1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter pole Pindi Kinnisvara ja BREC Kinnisvara ühinemisse kunagi uskunud, sest miks peaks kasumlik ettevõte võtma üle võlgades sipleva kinnisvaraarendaja.

"Sisuliselt on see ettevõte pankrotis. Ma ei usu, et sealt mingit ostmist tuleb," kuulutas Vahter veel enne, kui BREC Kinnisvara juht Sven Soomuste tunnistas, et ettevõtete ühinemist tõesti ei tule.

Vahter ei usu, et Pindi Kinnisvara, kellel on aastas paar miljonit krooni kasumit, tahaks võtta üle sama suurte võlgadega ettevõtte. "Valdkonda tundva inimesena ei näe ma sellel mõtet," lisas ta.

BRECi halvale seisule viitades ütles Vahter, et 2/3 hindajatest on BRECist lahkunud ning 1Partnerisse üle kolinud. "Eks nad tunnetasid ise ka, et ettevõte on raskustes, ja hakkasid uusi väljakutseid otsima."

"Ma usun, et me näeme veel järgmisel aastal mõne tuntuma ettevõtte liitumist või kadumist. Väikestest me ei räägi. Igale kümnendale 300st registreeritud kinnisvaraettevõttest võib kriipsu peale tõmmata," prognoosis Vahter ja lisas, et turul käib "väga räige turuosa ümberjaotamise protsess".

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt