Kulka on hakanud näitlejate reisidele „ei“ ütlema

Annika Matson 04. november 2008, 16:29

Kultuurkapital on näitekunsti
sihtkapitalile esitatud reisitaotlustele hakanud "ei" ütlema.

Eitava otsuse on saanud näiteks näitlejapaar Raivo E. Tamm ja tema elukaaslane Helena Merzin, kes küsisid kultuuri-ja enesetäiendusreisiks Kuubale kokku üle 38 000 krooni.

Eesti Teatriliidu sekretär Helgi Toom on kahel korral esitanud taotluse kultuurireisiks Uus-Meremaale, kuid on saanud sihtkapitali nõukogult mõlemal korral eitava vastuse.

2008. aasta teises kvartalis on Toom reisiks Uus-Meremaale küsinud 79 000 kr, kolmandas kvartalis aga 10 000 kr. Mõlemal korral on saanud ta kultuurkapitalilt eitava vastuse.

Samamoodi pole sihtkapital raha eraldanud Ühendusele R.A.A.A.M., kel oli plaan minna lavastusega "Sõdur" Austraaliasse ja Uus-Meremaale andma külalisetendusi. Taotluse kogusumma ulatus 125 000 kroonini.

Raha ei eraldatud ka mittetulundusühingule Crescendo, kes küsis 30 000 krooni Eesti tantsijate osalemiseks "World Festivalil" ja Vanemuise teatri draamatrupile, kes küsis enesetäiendusreisiks Soome Rahvusteatrisse 91 200 krooni. Kõik eelpool nimetatud toetused kuuluvad näitekunsti valdkonda.

Kultuurkapitali juht Raul Altmäe ütles, et ei oska konkreetseid näiteid kommenteerida, sest tema sihtkapitali nõukogusse ehk otsustajate sekka ei kuulu. Ta ei osanud öelda, kas sihtkapital on hakanud pärast meedias üles kerkinud teemat, mis puudutas näitlejate kultuuri-ja enesetäiendusreise, suhtuma kriitilisemalt esitatud taotlustesse.

"Printsiipi me ära kaotanud kindlasti pole ega pole kavas seda ka teha," lausus Altmäe. Ta lisas, et selge on see, et raha on vähem. "Iga kuu laekub meile vähem raha ja vähem on ka raha jagada. Need asjad on omavahel seotud küll,“ lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. November 2008, 16:40
Otsi:

Ava täpsem otsing