Tallink näeb tulevat aastat paremana

04. november 2008, 16:19

Tallink avaldas täna alanud majandusaasta
prognoosid, milles näeb, et uus aasta tuleb eelmisest parem.

Tallink prognoosis käimasolevaks majandusaastaks 626 mln kroonist puhaskasumit ehk 0,93 krooni aktsia kohta (0,06 eurot). Käibeks oodatakse 15,5 miljardit krooni.

Uus piletite broneerimise ja registreerimise süsteem, mis mõjutas müügitegevust ja veomahtusid lõppenud majandusaastal, töötab täna täiel funktsionaalsusel. Uus kruiisilaev Baltic Princess ja sellega kaasnenud muudatused liinidel on olnud edukad ja toonud endaga kaasa suurenenud reisijateveo numbrid. Märkimisväärselt on kasvanud reisijate arv septembris ja oktoobris ning ka lähikuudeks indikeerivad eelbroneeringud kasvu. Saksa liinil opereerib kolme laeva asemel kaks laeva, mille tulemusena vähenevad liini kulud. Superfast IX alustab lähinädalatel kasumlikku prahti. Kütuse hind, mis oli väga kõrge suve keskel on tänaseks langenud. Juhatus on otsustanud osaliselt fikseerida kütusehinna 2009-ks aastaks.

Tallinn-Helsingi liinil on vähenenud konkurents, sest kaks kiirlaevaoperaatorit, kelle aastane reisijateveo maht ulatus ligi miljoni reisijani, on oma tegevuse peatanud. Eeldame, et suure tõenäosusega nad ei naase. Uue Tallink Shuttle teenuse ja meie vaba veomahu toel usume, et suur osa lahkunud konkurentide reisijatest teenindatakse Tallinki poolt, põhjendas ettevõte ootuseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. November 2008, 16:44
Otsi:

Ava täpsem otsing