Tallinki aktsia läks pööraseks kätte

Romet Kreek 05. november 2008, 00:00

Tallink teatas eile oktoobrikuu laevakasutajate statistika, mis näitas võrreldes aastataguse ajaga võimsat tõusu. Õhtupoolikul avaldas Tallinki ka alanud majandusaasta prognoosid.

Ettevõte teatas, et Tallinki reisijatevedu kasvas 23,2 protsenti, jõudes 648 814 reisijani. Kaubavedu kahanes 17,1 protsenti ja sõiduautode vedu kasvas 44,6 protsenti. Praeguses majanduskeskkonnas on need igati muljetavaldavad numbrid .

Tallink prognoosis käesolevaks majandusaastaks 626 miljoni kroonist puhaskasumit ehk 0,93 krooni aktsia kohta (0,06 eurot). Tallink ootab praeguse majandusaasta käibeks 15,5 miljardit krooni.

See tähendaks, et käive peaks lõppenud majandusaastaga võrreldes kasvama 26 protsenti ja puhaskasum 97 protsenti.

Tallinn-Helsingi liinil on vähenenud konkurents, sest kaks kiirlaevaoperaatorit, kelle aastane reisijateveo maht ulatus ligi miljoni reisijani, on oma tegevuse peatanud. Eeldame, et suure tõenäosusega nad ei naase.

Uue Tallink Shuttle kiirlaevateenuse ja meie vaba veomahu toel usume, et suur osa lahkunud konkurentide reisijatest jõuab teenindada Tallink, põhjendas ettevõte ootuseid. Broneeringute süsteem töötab, laevaliiklust on muudetud. Lisaks fikseeritakse osaliselt kütusehind.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing