Siim Sultson • 5. november 2008 kell 22:00

Aasta eest ootasid teedeehitajad veel töökäsi

Üks ühine mure oli ikkagi - killustik. Kuid teedeehitajad olid suisa valus, kas unistuste Tallinna-Tartu maanteed riik ikkagi tahab teha. Kui jah, siis kust tuleb killustik, ja lõpuks - kes pääseb selle tegemise marjamaale. Samas aga väiksemate rajakeste jaoks ei jätkunud tooret.

Ehkki ehitusturg stabiliseerus, ei kippunud toona keegi välismaalt tagasipöördujatest tulema rasket teetööd tegema. Liiatigi pani pidurduv majandus oma veto peale mitmetele teedeehituse ülesannetele. Oma osa oli ka siinsele turule pressivatel soomlastel.

Võidukohahoidja AS KPK Teedeehitus pidas edu aluseks paindlikkust ja isiklikke asfalditehaseid Tallinnas, Tartus, Viljandis. Teistest erinevalt oli suudetud töökäsi isegi juurde haarata. Nüüdseks on firma vajunud 18. kohale.

Teisele kohale tulnud Tallinna Teede ASile tõi edu mitme asjaolu kokkulangemine: majandusbuum, suuremad tellimused ja soe ilm 2006. aastal. Edasi oli oluline saavutatu hoidmine. Firma on 11. kohal.

Kolmandale kohale platseerunud Viamer Grupp OÜ pidas edu pandiks lihtsalt juhuseid. Firma tegevjuht avaldas kartust, et kui kinnisvara langus levib, läheb sellega kaasa ehitusturg ja peatselt ka teedeehitus. Nüüd ollakse seitsmendal kohal.

Hetkel kuum