Siim Sultson • 5. november 2008 kell 22:00

Põhiaur läks hetke sõnastamisele

Aasta eest ei taibanud keegi mõeldagi, mis tulevad kuud toovad. Majanduse esimesi pidurikriginaid peeti ajutisteks, nagu pedaalivajutuseks. Kuid tegelikult oli tööle hakkamas terve hädapiduriblokk.

Talvevaikuse alguses loodeti, et 2008. aasta toob uued ja paremad perspektiivid. Börsi järel kiirelt mõjutatav kinnisvaraturg aga on tihti majanduse indikaator.

Toonane esikoha hoidja oli ennast "targa äri" edendajana reklaamiv Ülemiste City, kes pakkus erinevalt teistest firmadest tööstusliku linnaosa, milles peaks olema ajupotentsiaali tavalisest büroolinnakust enam, arvas firma juhatuse esimees Gunnar Kobin. Nüüdseks on ettevõte vajunud teisele kohale, ka Kobin ise pole enam samal kohal.

Teise koha hõivanud Artig KV OÜ oli siis arendamas suuri elamuprojekte. Firma juht ja omanik Marek Antoniak kiitis oma tarkust. Praegu on firma põrunud 23. kohale.

Kolmanda koha omanik suve pealinnas magusat äri ajanud Port Artur Grupp OÜ pidas oma edu saladuseks õigete kruntide õigel ajal ostmist. Kuid kõik möödub… Nüüdseks peab firma leppima 76. positsiooniga.

Hetkel kuum