6. november 2008 • 2 min
Jaga lugu:

97 miljonit aastaga maha mängitud

"Kahtlemata ei ole tegemist heade tulemustega. Arvestades üldist majanduskeskkonda ning planeeritavaid administratiivseid piiranguid, olime tagasilöökidega arvestanud ning sellest tulenevalt käivitasime kevadel ka mahuka optimeerimis- ja restruktureerimiskava.Kava teostamisega seoses langesid kolmandasse kvartalisse ka mitmed täiendavad kulud ning positiivne efekt peaks suurem olema neljandas kvartalis ning aastal 2009," rääkis Avila.

Pärast raskeid juulit ja augustit on tema sõnul septembris ning eriti oktoobris näha selget tõusutrendi. "Oktoobri tulemus on juba samal tasemel majanduskeskkonna järsu jahenemise eelse perioodiga (detsember 2007), kusjuures mitmes riigis oli see OEG ajaloo parim kuu," märkis Avila.

Kuidas kolmanda kvartali 94protsendiline kasumi vähenemine aktsia hinnale mõjuda võib, Avila öelda ei osanud. "Usume, et meie selgitused ning ülevaade sammudest, mida olukorra parandamiseks oleme viimastel kuudel ette võtnud, veenavad investoreid ettevõtte jätkuvalt tugevates tulevikuväljavaadetes. Raske majanduskeskkond toob väljakutsete kõrval kaasa ka väga huvitavaid laienemis- ja omandamisvõimalusi."

Neljandast kvartalist ootab ettevõte aasta tugevaimat kvartalitulemust, mille peaksid tagama teises ja kolmandas kvartalis ette võetud sammud tegevuse restruktureerimiseks ja äritulude suurendamiseks.

Olympicu tulemusi mõjutas ulatusliku optimeerimis- ja restruktureerimiskava raskuskeskme langemine kolmandasse kvartalisse.

Majanduskeskkonna üldise jahenemise ja täiendavate administratiivsete meetmete (suitsetamiskeeld kasiinodes Eestis ja Leedus ning kasiinoklientide registreerimise kohustus Leedus) mõjud kontserni tegevusele olid endiselt tugevad, juuli ja august kujunesid kontserni tegevuses viimaste aastate keerulisimateks kuudeks.

Kolmandas kvartalis jätkus arendustegevus, mille tulemusel avas kontsern kaheksa uut kasiinot ning kandis kokku 33,9 miljonit krooni kasumiaruandes kajastuvaid mittekapitaliseeritavaid laienemisega seotud kulusid.

Üheksa kuu kokkuvõttes avas kontsern 19 uut kasiinot, millega seotud mittekapitaliseeritavad kulud kasumiaruandes moodustasid 81 miljonit krooni.

Olympic Entertainment Groupi juhatuse esimees Andri Avila rõhutas, et lisaks kulude vähendamisele on ettevõte jätkuvalt aktiivne tulude suurendamise suunal. Samuti jätkatakse arengu- ja laienemisstrateegia elluviimist.

Olympicult ei paista kiiret tulude kasvu niipea tulemas ning lähitulevik tundub üsna tume. Olympicu kolmanda kvartali tulemused olid üldpildis suhteliselt nõrgad. Aastaga kasvasid tulud vaid 4%. See on üsna järsk kukkumine, arvestades, et esimeses ja teises kvartalis kasvasid tulud vastavalt 51% ja 22%. Meie ootustest jäid tulud 11% nõrgemaks. Negatiivset mõju avaldas üldine jahtuv majanduskeskkond, mille tulemusel vähenesid tulud Leedus 19%, Eestis 11% ning Poolas 7%. Leedus avaldas negatiivset mõju kasiinokülastajate registreerimise nõue ning Eestis ja Leedus laiendati suitsetamise keeldu ka kasiinodesse.

Positiivse poole pealt võib välja tuua Olympicu keskendumise kulude piiramisele.

LHV ei plaani oma müügisoovitust muuta.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt