Liis Kängsepp • 6. november 2008 kell 22:00

Arco aktsia tagasiostu hinnaks on üks kroon

"Ettevõtte seisukohast on see muidugi hea otsus," kommenteeris pärast koosoleku lõppu üks suurimaid Arco Vara eraisikustest aktsionäre Veiko Pedosk, kes ise samuti Arco Varas töötab.

"See on võimalus korjata ära need aktsiad, mis on alahinnatud," lisas Pedosk. Ta lisas, et on väärtpaberispetsialist juba 1997. aastast saadik, kuid Arco Vara aktsia on tema esimene aktsiainvesteering. "Olen juba kogu oma rahast ilma jäänud," sõnas Pedosk.

Toomas Tooli, kes omab OÜ Freier Projekt kaudu umbes viiendikku Arco Vara aktsiatest, koosolekul ei olnud. Saalis viibis küll tema esindaja, kuid kes ta täpselt oli, jäi selgusetuks.

Pedoski sõnul kohtus ta Tooliga umbes kuu aega tagasi ning Tool oli avaldanud, et sooviks rohkem olla seotud ettevõtte juhtimisega, kuid selleks pole tal piisavalt aktsiaid. Pedosk lisas, et Tool sai Arco Vara aktsiad endale enam-vähem pooljuhuslikult paari teise tehinguga.

"Ei teagi, mis ta nüüd teeb, maha müüa pole ka mõtet," sõnas Pedosk.

"Küsimus on tehnilist laadi, mõneti isegi koomiline," alustas Arco Vara juhatuse esimees Lembit Tampere aktsionäride koosolekut, kus ASile Arco Vara anti õigus oma aktsiaid omandada 1 krooniga aktsia eest. Seni oli aktsia tagasiostmise miinimumhind 5 krooni aktsiast.

Kas ja kui suure summa eest Arco Vara oma aktsiaid plaanib tagasi osta, Tampere kommenteerida ei tahtnud. "Ei tohi täpselt öelda - börsi omad laseks meid kohe maha, kui me ütlesime enne ajakirjanikele kui neile," sõnas Tampere.

Hetkel kuum