Aastaga kasvasid maksuvõlad ligi 20%

07. november 2008, 18:14

Võrreldes septembri lõpupäeva maksuvõlgade
kogusummat on riigil saamata 18% rohkem makse kui aasta eest. Arvuliselt on
kõige enam võlgu kinnisvara- ja kaubandusfirmad.

Hetkel ei ole veel kokkuvõtet oktoobri lõpu seisust, aga võrreldes septembrit aasta taguse ajaga on võlgade kogusumma kasvanud 18%, vastas Maksu- ja tolliameti tulude osakonnajuhataja Ruth Paade täna aripaev.ee järelpärimisele.

Teatavasti on majanduse jahtumise aegu kõigil raske, kuid maksuameti hinnangul on viimastel kuudel maksude tasumisega kõige rohkem hädas olnud kinnisvara- ja kaubandusettevõtted. "MTA andmetel on kõige enam raskusi kinnisvara sektoris ning jae- ja hulgikaubandusega tegelevatel äriühingutel, seda arvuliselt, mitte summaliselt," vastas Paade.

Septembri lõpu seisuga oli maksuvõlgade kogusumma kasvanud miljardi võrra, kuid ligikaudu neljandiku summast andsid poolsada suurimat maksuvõlglast.

Kui suve keskpaiku oli 50 suurima võlglase seas vaid paar kinnisvaraettevõtet, kellest üks on praeguseks oma kohustused täitnud, siis oktoobri lõpuks olid n-ö staažikate maksuvõlglaste sekka lisandunud auto- ja kinnisvaraärimehe Toomas Rüütmanni Kommest Auto ning Kommest Autokeskused, Pjotr Sedini Grove Invest, Horizon Tselluloosi ja Paberi AS ning kinnisvaraarenduseks tüki Tartu linna raudteeäärset maad müünud Geenius Grupp.

Saja suurima maksuvõlglase seas on kinnisvara- ja ehitusettevõtteid juba hulgi. Tuntumad neist on sel sügisel pankrotistunud elementmajade tootja Nova Haus Element, börsil noteeritud võlakirjadega Q Vara tütarfirma Q Ehitus ja Rakvere põhjakeskuse kinnisvaraarendust alustanud Margea Invest, kes nüüd keskuse valmisehitaja Kobe Investmentsiga kohut käib.

100 suurema maksuvõlglase sisse mahub 4,4 miljoni krooniga ka Balteco endine omanik Mati Vann, kel hetkel maksuvaidlus pooleli. Samas võlgnevad omal ajal maksude pärast pikalt kohut käinud Diveci omanikud Erik Vallaste ja Priiten Tamm tänini 7,3 ja 4,2 miljonit krooni makse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2008, 13:32
Otsi:

Ava täpsem otsing