Liis Kängsepp • 9. november 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Kaaperdatud laeval oli viis Eestiga seotud meest

Üleeile Somaalia piraatide kätte langenud Taani ettevõtte laeval oli üks Eesti välismaalase passiga mees ja neli Vene Föderatsiooni kodanikku, kellel on Eesti elamisluba.

Laevafirma kinnitusel on Adeni lahes piraatide pool peatud laeva pardal 13 inimest, kellest üks Gruusia kodanik ning üks Eesti välismaalase passiga. Ülejäänud laevapere liikmed on Venemaa kodanikud, teatas välisministeerium. Eesti saatkonna esindajad kohtusid täna Kopenhaagenis laevafirma Clipper Group esindajatega, kes andsid ülevaate teadaolevast olukorrast ning edasistest sammudest.

Välisminister Paeti kinnitusel on välisministeerium aktiivselt ühenduses nii laevafirma kui piraatide kätte sattunud Eesti elanike peredega, et võimalikult kaasa aidata Eestiga seotud inimeste aitamiseks ja nende perede olukorra leevendamisele.

„Viie laevepere liikme kodud on Eestis ja see on meie tegevuse planeerimiseks määrav. Välisministeeriumi poolt on Eesti soov võimalikult kiirelt tegutseda, et nende inimeste pered võiksid olla operatiivselt kursis kõigi arengutega,“ ütles Paet.

Laevafirma kinnitas, et on ühenduses kõigi laevapere liikmete lähedastega. Laevafirma kordas varasemat informatsiooni, et meeskonnaliikmed on terved, kuid täpsemad andmed olukorrast laeval ja piraatide nõudmiste kohta esialgu puuduvad.

Eesti on tõstatanud Somaalia rannikuvetes leviva piraatlusega seotud problemaatika nii Euroopa Liidus kui NATOs. Olukord Somaalia rannikul oli arutlusel üldasjade ja välissuhete nõukogu (GAERC) istungil vahetult pärast esimest Eesti inimestega seotud kaaperdusjuhtumit käesoleva aasta suvel ning ka GAERCi 15. septembri nõupidamisel. NATOs on arutatud teemat Eesti eestvõttel NATO suursaadikute tasemel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt