Swedbank otsib kinni pandud fondide vara jaotamiseks lahendusi

10. november 2008, 16:14

Swedbanki kinnitusel kaalub fondivalitseja
Hansa Investeerimisfondid hetkel võimalike lahenduste seast parimat
likvideeritavate fondide Hansa GAM Diversity Fondi ja Hansa GAM Multi-Arbitrage
Fondi varade jaotamiseks investorite vahel.

Panga teatel on hetkel fondidesse sisenenud 33 inimest ning paigutusi on tehtud 3,16 miljoni euro (ligi 50 miljonit Eesti krooni) ulatuses, mistõttu pole võimalik fonde investorite ootusele vastava efektiivsusega valitseda. Alates loomisest on Hansa GAM Diversity Fondi tootlus olnud -8% ning Hansa GAM Multi-Arbitrage Fondi tootlus -5,76%.

“Arvestades finantsmaailmas valitsevat ebastabiilsust on selge, et suuremat riski pakkuvad tooted ei ole pikas perspektiivis investorite jaoks enam atraktiivsed,” ütles aripaev.ee-le antud kommentaaris AS Hansa Investeerimisfondid fondijuht Fabio Filipozzi.

Tema sõnul olid fondide sihtgrupiks riskialtimad investorid, kellele ei paku investeerimine tavapärastesse aktsia- või võlakirjafondidesse huvi.

Tänases Äripäevas oli teade, et AS Hansa Investeerimisfondid likvideerib tema poolt valitsetavad kinnised lepingulised investeerimisfondid Hansa GAM Diversity Fond ja Hansa GAM Multi - Arbitrage Fond hiljemalt kuue kuu jooksul peale teate avaldamist. Fondid avati investeerimiseks selle aasta juunis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. April 2009, 17:22
Otsi:

Ava täpsem otsing