11. november 2008 kell 22:00

Arco Vara otsustas aktsiaid praegu mitte tagasi osta

LHV analüüsiosakonna juht Erki Kert kommenteeris, et Arco Vara käigu taga võib mingil määral näha ka soovi kukkuvat aktsia hinda toetada. "Samas on niivõrd suure müügisurve tingimustes seda eesmärki väga raske täita," ütles Kert.

Kert selgitas, et praeguses turuolukorras, kus Arco Vara aktsiad maksavad ca 4 krooni tükk, ei omanud 8. oktoobril algatatud programm, mis lubas aktsiaid tagasi osta minimaalse hinnaga 5 krooni, enam sisulist tähendust, seetõttu ei tohiks tagasiostuprogrammi lõpetamine ka aktsia hinnale olulist mõju omada.

"Kuna 6. novembri otsusega toodi miinimumhind alla 1 krooni peale, siis võiks eeldada, et mingi huvi aktsiaid tagasi osta ning uut programmi algatada siiski võib olla," lisas Kert.

LHV analüütiku Henri Adams märkis, et juhul, kui ettevõttel on vaba raha, mida äritegevuses ei rakendata, on aktsiate tagasiostmine aktsionäride seisukohast alati vägagi teretulnud. "Ühest küljest toetab see aktsiahinda turul, teisest küljest on ettevõttel võimalus aktsiad tühistada, mis tähendab, et aktsionäride osalus ettevõttes suureneb," lausus Adams.

"Arco puhul ei olnud tagasiostuprogrammi maht kuigi suur (10 miljonit krooni) ning aktsia hinda sellega kuigi tugevalt toetada ei oleks olnud võimalik," märkis Adams ning lisas, et kui otsus aktsia hinnale üldse mingit mõju avaldab, siis tõenäoliselt pigem negatiivset, sest Arco Vara aktsia on seni tugevasti pihta saanud ning aktsiate tagasiostmine oleks olnud aktsionäridele väikeseks lohutuseks.

Arco Vara juhi Lembit Tampere sõnul ei tekita eilne teade algatatud aktsiate tagasiostuprogramm lõpetada investorite seas segadust. "Pole nii, et eelmisel nädalal otsustasime ühtemoodi ja sel nädalal teistmoodi. See asi on vaid optiliselt segane. Investorid, kes jälgivad meie teateid tähelepanelikult, neile pole tegemist segase teatega," märkis Tampere.

"See on äärmiselt tehniline vahepala, kuid me pidime ametlikult selle oktoobri alguse programmi ära lõpetama, et saaksime uue, eelmise nädala koosolekul kinnitatuga edasi minna," märkis ta.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Hetkel kuum