Tõnis Oja • 12. november 2008 • 1 min
Jaga lugu:

General Motors mõjukam kui Hiina

Esmaspäevahommikune entusiasm globaalsetel aktsiaturgudel, mille tekitas Hiina majanduse abistamise pakett, jäi üsna lühiajaliseks ning selle varjutasid hirmud autotootja General Motorsi ellujäämise pärast.

Möödunud nädalavahetusel teatas Hiina majanduse abistamise paketist, mis hõlmab laenuabi, maksukärpeid ning kulutusi infrastruktuurile. Esimese reaktsioonina tõi see kaasa suure rõõmusõnumi aktsiaturgudele. Aktsiate hinnaralli toimus nii Aasia kui ka Euroopa börsidel ning rõõmu jätkus ka USAsse kauplemise esimestel tundidel.

Siis aga meeleolud muutusid. Kartused, et USA tööstuse üks kunagistest lipulaevadest, autotootja General Motors, võib peagi rahast tühjaks voolata, muutis meelolusid ning USA aktsiaturud lõpetasid kauplemispäeva pea protsendilises miinuses. General Motorsi aktsia hind kukkus siis pea veerandi võrra, millele lisandus eile veel 13 protsenti.

Negatiivsed meeleolud kandusid teisipäeval edasi Aasiasse, Euroopasse ning liikusid koos maakeraga vähemalt eilseni.

Investeerimisfirma Alexander Trading juht Tom Alexander selgitas ajalehele Wall Street Journal, et praegu pole üldse hea aeg investeerimiseks ning tema hoiab suurema osa investeeringutest praegu rahas. "Praegusel turul on võimalik kaubelda vaid nurga taga, püüdes noppida midagi vääruslikku, mis võib teha suuri liikumisi, ja seejärel kiiresti kasum välja võtta," selgitas ta.

Nn General Motorsi kartus jätkus ka eile börsipäeva alguses nii Aasias, Euroopas kui ka USA aktsiaturgudel, kus indeksid langesid 1,5-2 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt