BÖRS: see aasta rühib Tallinna börsi ajaloo halvimaks

13. november 2008, 15:25

Kui viimase poolteise kuuga midagi
enneolematult positiivset ei juhtu, saab sellest aastast ilmselt Tallinna börsi
tosinkond aastat kestnud ajaloo kehvim aasta.

Kümne enamkaubeldava aktsia hinnaliikumist peegeldav Äripäeva indeks on sel aastal kukkunud juba 62 protsenti, mis on vaid mõne protsendi võrra vähem kui senine halvim, 1998. aasta. Siis langes indeks 67,4 protsenti. Äripäeva indeks täna küll kerkis 0,45 protsenti, aga see toimus vaid tänu ühele tehingule Tallinna Vee aktsiaga. Tehingu suuruseks oli üks (!) aktsia, aga kergitas veefirma väärtpaberi hinda 8,7 protsenti ning ilma selle tõusuta oleks Äripäeva indeks langenus 1,2 protsenti.

See, et aasta viimase poolteise kuuga langustrend asendub tõusuga on üsna vähetõenäoline. Pigem võib see juhtuda järgmisel aastal. Tasuks meenutada, et eelmine ja ühtlasi Tallinna börsiajaloo esimene börsilangus lõppes 1998. aasta 28. detsembril, ehk sisuliselt aasta lõpus (aasta lõpuni jäi siis veel kolm kauplemispäeva).

Eelmise tõusutsükli lõpp jäi eelmise aasta veebruari algusesse. Seega on kukkumine kestnud juba pea 22 kuud, esimene langus (1997. aasta august kuni 1998. aasta detsember kestis 16 kuud.

Eelmisel langusel kukkus Äripäeva indeks 82,5 protsenti, sel langustsüklil on aktsiate hinnad langenud 75 protsenti. Ühesõnaga, langusruumi veel on.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2008, 15:25
Otsi:

Ava täpsem otsing