Mari Hiiemäe • 13. november 2008 kell 22:00

Brasiilia kuum päike tuleb koju kätte

Võimalusi ennast välja elada pakub Winter Tropics mitmeid. Üks variant oma akusid laadida on valida kontserdid, kus esinevad nimekad Brasiilia lauljad.

Neile, kelle parimaks turgutajaks on tants, on loodud spetsiaalsed tantsutöötoad, kuhu on oodatud kõik huvilised - ka need, kes tantsimisega varem tegelenud pole.

"Tantsida saab festivali käigus päris palju," kinnitas festivali üks korraldajatest Riin Urbanik ning lisas, et küll inimesed üritustega kaasa tulevad.

"Clazzis korraldatud Brasiilia-teemalised õhtud on näidanud, et rahvale selline asi meeldib," ütles Urbanik.

Omaette värvingu annab festivalile populaarse Brasiilia spordiala, tantsulise võitluskunsti capoeira tutvustamine. Sedagi saab töötubades õppida. Kultuuri tutvustamise juurde kuuluvad ka temaatilised filmid ja soovijad saavad osa Brasiilia toidutraditsioonidest, mida esitleb restoran Clazz.

Esinejaid on festivalil hulgaliselt.

Peaesinejaks tituleeritud Elza Soares on naine, kelle lavakarjäär on kestnud peaaegu 50 aastat. Tema muusikalisi saavutusi märgib aastast 2001 BBC tiitel "Voice of the Millennium". Lauljanna segab sambarütme džässiga ning tema esinemistes on Rio karnevalide kuumust.

Sambalegendile vastukaa-luks osalevad festivalil praegu kuumimad ansamblid-artistid, nagu Farofa Carioca, Forro in the Dark, Ramiro Musotto jt. Oma panuse ürituse õnnestumiseks annab Eestis resideeruv nooruke brasiillannast laulja Denise Fontoura.

"Kui ma Denise'ile otsa vaatan, on ta nagu päikesekiir. Kui me neid kiiri toome Eestisse veel kakskümmend tükki ja tutvustame seda muusikat, mida nad teevad, siis ma arvan, et kuulajad saavad sellest väga hea laengu," on Urbanik festivali kordaminekus kindel.

Hetkel kuum