Estonian Airi juhid tõrjuvad pankrotijuttu

Mariliis Pinn 14. november 2008, 00:00

"Avaldatud info pole adekvaatne ja tahan nõukogu ja ühe aktsionäri nimel selgelt öelda, et ettevõte ei ole pankrotis," juhatas Estonian Airi nõukogu esimees Olev Schults sisse eilse pressikonverentsi ja tunnistas, et pressikonverents kutsuti kokku eile avaldatud artiklite pärast ja selleks, et rõhutada, et firma ei ole likvideerimisohus.

"Estonian Air tegutseb ja homme, ülehomme lennukid lendavad küll väiksema graafikuga, aga lendavad," jätkas Schults.

"Kinnitame, et ohtu ettevõttele ei ole. Tegeleme sellega, et leida mõistlikud ja õiged lahendused," ütles Schults.

"Tegu on unikaalse seisuga, Eesti Pank ennustab 2-3 aastat kestvat negatiivset kasvu. Nii kodu- kui ka välisturg on languses, kriisiga on haakunud ühe lennundustsükli lõpp ja peame reageerima," ütles Aljas. Schultsi sõnul oli Estonian Airil juba aasta algusest pikem nägemus firma arengust.

"Vaatamata sellele, mis turul toimub, on Estonian Air toime tulnud," tõi ta välja, et 48 protsenti Tallinna lennujaamast tehtud lendudest on olnud Estonian Airi omad.

Eilne Äripäev kirjutas, et Estonian Airis töötavast 58 piloodist koondatakse kuni 17. Schults kinnitas, et inimesi on plaanis koondada, kuid ei täpsustanud, kui palju inimesi firmast lahkub.

"Uute lennukite ostmise plaan on jõus, et vastata paremini turu nõudlusele. See, et uued lennukid on ebamugavad, on jama," üles Aljas. Enamik sihtkohtadest säilitatakse, lisas ta.

Mehed ei kommenteerinud eile meedias avaldatud selle aasta võimalikku 100 miljoni kroonist kahjumit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing