Piret Reiljan • 13. november 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Q Vara omanikud tõstavad vara abikaasade nimele

Q Vara võlakirjade tagatis on emafirma SLProductionsi käendus. Oma isikliku varaga vastutavad ka juhatuse liikmed ja omanikud Ivo ja Alo Lillepea, kes on asunud kinnisvara abikaasade nimele tõstma.Nädal tagasi kirjutas aripaev.ee, et Q Vara üks omanikest Alo Lillepea kirjutas seni ühisvaraks olnud Sauel asuva maja naise nimele, nüüd on selgunud, et sama tegi ka tema vend Ivo Lillepea, kes samuti kuulub Q Vara omanikeringi .

Ivo Lillepea kirjutas oktoobri lõpus naise Ave Lillepea nimele varem endale kuulunud 2155ruutmeetrise kinnistu Tabasalus Vuti tänaval. Kinnistul on enam kui 5,3 miljoni kroonine hüpoteek Sampo Panga kasuks. Praegu on maja 5,9 miljoni krooniga müügis.

Ka Saue vallas asuv 1839ruutmeetrine kinnistu, mille Alo Lillepea kandis oma naise Kristi Lillepea nimele, on koormatud kolme hüpoteegiga Sampo Panga kasuks. Hüpoteekide kogusumma ulatub 6,8 miljoni kroonini. "Selle kodu kohta ma hea meelega kommentaare ei annaks. See on minu ja mu naise vaheline tehing, las see jäädagi isiklikuks asjaks. Fakt, et meie isiklikud tehingud sellise kajastuse leiavad, on kahetsusväärne," oli kõik, mida soostus teema kohta ütlema Alo Lillepea.

Võlakirjaemissiooni tagatisagent Sampo Pank on aga hakanud justkui Lillepeade suhtekorraldajaks, kuna panga pressiesindaja teatas Äripäeva küsimuste peale: "Teie esitatud küsimused edastame Alo ja Ivo Lillepeale." Äripäev küsis Sampolt kui võlakirjaemissiooni tagatisagendilt, kas SLProductionsi (Q Vara emafirma) juhatuse liikmete kinnisvara kandmist abikaasade nimele võib ohustada võlakirjade tagatist, ning kas Sampo jälgib kuidagi nende vara muutusi.

Q Vara emiteeris võlakirju 85 miljoni krooni eest, ligi kolmandiku võlakirju ostsid meie kohustuslikud pensionifondid. Kuigi Q Vara võlakirjaemissioonil märgiti algselt võlakirjade tagatiseks hüpoteegid, muudeti kahe aasta eest tagatis enamusinvestorite nõusolekul pelgalt omanike käenduseks.

Äripäev küsis Sampo Pangast kommentaari, kas omanike käendust võib pidada ebakindlamaks tagatiseks kui konkreetseid hüpoteeke. Panga juristide vastus jäi napiks: "Sellele küsimusele ei ole võimalik üldistavat vastust anda, hinnang sõltub konkreetse tehingu asjaoludest."

Juristid toonitasid, et omanike käendus kui laenude tagamise vorm on normaalne ja panganduspraktikas rakendatav.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt