Anne Oja • 18. november 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Pjotr Sedin klaaris Eesti Ehitusega kõik erimeelsused

"Tänase (eilse - toim) päeva seisuga on kõik erimeelsused Eesti Ehituse ja Grove Investi vahel lahendatud, sealhulgas ka rahalised. Pooled on sõlminud vastavasisulise kokkuleppe ning mõlemad on oma kohustused oktoobri lõpu seisuga täitnud," kinnitas Eesti Ehituse juht Jaano Vink.

Eesti Ehitus on rahul saavutatud kokkuleppega võla tasumiseks ning pretensioone Grove Investi vastu ei oma, lisas ta. Vink sõnas, et konkreetsetest numbritest ei taha ta rääkida ja soovitas Eesti Ehitusele makstud summat küsida Grove Investilt.

Tänavu mais kirjutas Äripäev, et Sedini firma Grove Invest jäi Eesti Ehitusele võlgu esindushoone ehitamise eest. Nimelt pidi Eesti Ehitus lisaks Lutheri kvartalile rajama ka Grove Investi esindushoone, milleks oli sõlmitud eraldi töövõtuleping. Grove Invest jäi aga vaatamata maksetähtaegade pikendamisele ehitajale võlgu.

Eilse Äripäeva esikaanelugu teatas, et Vene ärimehed ostsid Sedinilt enamuse Lutheri kvartalit arendava firma aktsiapakis ning ka Sedini võla juba lootusetuks tembeldanud Swedbank sai oma raha tagasi.

Lutheri kvartali kortereid müüva Ober-Hausi tegevdirektor Katrin Klein-Näppi ütles, et kinnisvaraarendaja on leidnud ostja 70 protsendile korteritest. Eksklusiivsete korterite hind pole viimase poole aastaga muutunud.

"Tänasel turul on raske prognoosida, kui kiiresti kogu arendusprojekt müüdud saaks," rääkis ta tuleviku kohta. "Koostöös arendajaga kohandame müügistrateegiaid vastavalt turuolukorrale," lisas Klein-Näppi.

Esmaspäeval avastas aripaev.ee kinnistusregistrist veel täiel määral sisse kandmata tehingu, mis eelmisel nädalal oli toimunud kõigi Grove Investile kuuluvate Lutheri kvartali korteriomanditega.

Klein-Näppi kommentaar oli napisõnaline: "Kinnistusregister, mis on avalik register, näitab, kes on Lutheri kvartali korteriomandite omanik."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt