Uus juht toob uue vere ja uue hingamise

Silvia Viidik 19. november 2008, 00:00

Ettevõtte asutanud ja seda juhtima asunud inimesed jäävad tihtipeale pealiku kohale liiga kauaks. Nii kauaks, et ettevõtte kasv ja värskus manduvad.

Eile teatas oma lahkumisest juhi kohalt internetikeskkonna Yahoo! asutaja ja juhtfiguur, üle aasta tagasi taas tegevjuhiks tõusnud Jerry Yang.

Ja see on kergenduseks väga paljudele suurinvestoritele, kuigi võiks arvata, et küllap looja teab, mida ta ettevõttega teeb. Alati ei tea.

Maailm muutub ja organisatsioonid, mis maailma muudavad ning väga paljude inimeste igapäeva otseselt mõjutavad, nagu Yahoo! kahtlemata teeb, peavad olema värsked, kiired, tõhusad.

Juba kuude viisi on käinud jutud ettevõte müügist kas Google'ile või Microsoftile.

Google pidi konkurentsiameti tugeva vastuseisu tõttu diili katki jätma, Microsoft nõudis juhtkonna vahetust. Nimelt ei Yang enda lapsukest Microsoftile anda.

Nüüd on kõik teed valla ja Yahoo! suure tõenäosusega enam iseseisvaks ei jää.

Kas liitumine teeb ettevõttele head või oli hoopis õigus Yangil? On ainult üks võimalus teada saada.

Et ettevõte astuks uut rada värskele murule, on vaja uut tallajat. Seda teavad vast kõik. Ja väga paljud uued liidrid on tõepoolest toonud organisatsioonidesse uut verd ja uut hingamist.

Võib-olla tuleks ka mujal ettevõtetes juhte veidi tihemini vahetada, et liiga hästi sisse harjunud skeemid taas välja juurida.

Kas äkki oleks ka mõned suured vead finantssektoris avastatud varem, kui oleks õigel ajal uut rada tallama hakatud? Kes teab...

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing