Silvia Viidik • 18. november 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Viisnurga head müüki kasvatas mööbliäri

oakim Heleniuse suurosalusega firma käive kerkis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes pea 30 protsenti, 66 miljoni kroonini ja puhaskasum tõusis 2,3 miljoni kroonini, võrreldes aastataguse 0,7 miljoniga.

Börsiteates kinnitas ettevõte, et suure kasumi kasvu taga on võimas käibe kasv. Lisaks oli väike kasum eelmise aasta kolmandas kvartalis tingitud võimetusega nõudlusele vastu tulla - laovaru müüdi välja juba esimeses kvartalis ning suveperioodiks kolmandas kvartalis polnud varud taastunud.

Hansabank Marketsi analüütiku Pavel Lupandini hinnangul vastasid Viisnurga müügitulemused üldiselt ootustele ning müüginumbrit vedas ootuspäraselt mööbli jaemüük. Kasumi ja marginaalide koha pealt ületas Viisnurk mõnevõrra analüütiku ootusi.

Enim kasvas käive Viisnurga mööblidivisjonis, tervelt 57 protsenti, sellele järgnes ehitusmaterjalide käive 43 kasvuprotsendiga. Turgude lõikes oli käibe kasv suurim Soomes, moodustades kogukasvust 40 protsenti, põhjanaabrile järgnes Venemaa-Ukraina-Valgevene koondkäive 26 protsendiga ning kodumaine käibe kasv oli pea 22 protsenti.

Järgmiseks aastaks plaanib Viisnurk minimeerida laienemisega seotud riske ning hoida piisavat likviidsust, mistõttu uusi kauplusi ei avata. Lisaks on kavas vähendada tootmismahtusid, arvestades sihtturgude alanevat nõudlust ehitusmaterjalide järele seoses majanduskliima jahenemisega.

Lupandin kirjutas oma analüüsis, et Viisnurk vähendab tootmist nii mööbli kui ka ehitusmaterjalide osas, tulles vastu kahanevale nõudlusele.

"Praegu ei ole tulemustes midagi üllatuslikku. Vaatamata sellele vaatame hinnasihi tõsiselt üle võimalikuks alandamiseks, arvestades süstemaatilist riski ja äsja avaldatud laienemise peatamist Ukrainasse," lisas Lupandin.

Puidutöötlemisettevõtte ASi Viisnurk toodanguks on elukondlik mööbel ning isolatsioon- ja siseviimistlusplaadid. Firma tegeleb nii tootmisteenuse müügi kui ka oma kaubamärkide turustamisega. Viisnurga mööblitoodete kaubamärgi Skano alla kuulub ka Eestis, Lätis, Leedus ja Ukrainas tegutsev kauplustekett.

Viisnurga aktsia lõpetas eile kauplemispäeva Tallinna börsil hinnaga 14,39 krooni, jäädes päeva sulgudes nullprotsendilisse liikumisse.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt