Meerits: panga loomiseks võib isegi täitsa õige aeg olla

19. november 2008, 17:30

Majanduslangust peetakse mitmete võimaluste
maaks ning miks mitte just praegu panna püsti päris oma Eesti pank, leidis üks
Hansapanga asutajatest Heldur Meerits.

„Praegune aeg on ju võimaluste aeg, kui seal on ettevõtlikud juhid siis võib see täitsa õige aeg olla,“ vastas praegune Eesti Investorite Liidu juhatuse liige Meerits aripaev.ee küsimusele, kas praegune aeg pigem aitab kaasa või takistab uue panga teket.

Meeritsa sõnul ei tee üks lisapank klientidele kindlasti mitte paha. „Kas see ilmtingimata Eesti kapitalil peaks olema, aga miks ka mitte. Ikka teretulnud,“ lisas ta. Mingeid õpetussõnu Investorite Liidu juhil uutele pankuritele kaasa anda ei olnud, kuid leidis, et Tartu hoiu-laenuühistu on aastaid tegutsenud ja paistab, et nad liiguvad rahulikult ja tasapisi edasi. „Küllap see ongi õige tee,“ lisas Meerits.

„Jah, et…ütleme niimoodi, et mingisuguseid mõtteid küll on olnud, aga neid ma ei tahaks kommenteerida,“ vastas Meerits küsimusele, kas endal ei ole plaanis mõne uue Eesti panga osanikuks hakata.

15 aastat panga loomise mõtet haudunud Tartu hoiu-laenuühistul on panga asutamiseks minimaalsest vaja minevast viiest miljonist eurost (78 miljonit Eesti krooni) koos suurem enamus. Uude aastasse jääb taotluse esitamine finantsinspektsioonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. November 2008, 21:11
Otsi:

Ava täpsem otsing