Reformierakond: seitse sammu majanduskasvuni

19. november 2008, 19:46

Reformierakonna juhatus koostas seitsmest
punktist koosneva tegevuskava Eesti muutmiseks ettevõtluskeskuseks. See näeb
ette näiteks euro kiiremat kasutuselevõttu ja tuumajaama aastaks 2020, teatas
erakond.

Järgnevad Reformierakonna ideed:

1. seada euro kiire kasutuselevõtt prioriteediks ja allutada sellele eesmärgile riigi eelarvepoliitika, selleks rakendada koheselt peaministri juures tööle nn eurogrupp, kes koordineerib Maastrichti kriteeriumite täitmiseks vajalikke ettevalmistusi.

2. jätkata tööjõu maksustamise vähendamisega ja üldise maksukeskkonna parandamisega, selleks jätkata tulumaksureformi ning vähendada aastaks 2011 tulumaksumäära 18%le.

3. viia viivitamatult ellu Eesti õigust ja haldust kaasajastav, bürokraatiat vähendav ning kapitali ligitõmbavust suurendav reformipakett „Eesti ettevõtluskeskuseks!“. Selleks elluviimiseks leiab Reformierakond, et on vaja kiiresti vastu võtta saneerimisseadus ja muuta äriseadustikku.

4. koondada riigi toetus järgmise 3 aasta jooksul põhiliselt kolmele valdkonnale:
transpordi infrastruktuuri arendamisele, toetava infrastruktuuri rajamisele eksporditööstuse tekke tarbeks ja Eesti tuntuse tõstmisele siinsete investeerimisvõimaluste ja eksportööride tutvustamise kaudu.

5. vähendada viivitamatult ja radikaalselt Eesti mahajäämust tööturu arengus ning rakendada riiklik tegevuskava Eesti tööturu kindlustamiseks piisava hulga targa tööjõuga.

6. rajada Eestisse aastaks 2020 oma tuumajaam ning kiirendada teiste energiajulgeolekut suurendavate ja kodanikele ning ettevõtlusele hinnasurvet vähendavate projektide elluviimist.

7. laiendada kodanike vabadusi ja vaba turgu, kaitsta eraomandit, ettevõtlusvabadust, liberaalset majanduspoliitikat ning astuda vastu riigi igasugusele ülemäärasele sekkumisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. November 2008, 14:29
Otsi:

Ava täpsem otsing