IRL ja sotsid: vähem juttu, rohkem tegusid

20. november 2008, 14:29

IRLi ja sotside hinnangul pole
Reformierakonna poolt välja käidud seitsmest punktist koosnevas tegevuskavas
sisuliselt midagi uut ning viimane aeg on võtta vastu ühine otsus sõnadelt
tegudele üle minna.

„Selles tegevuskavas pole midagi suurt uut. Need on teemad, mis on pidevalt üleval olnud ja tulevad üles kindlasti ka järgmiste aastate kontekstis,“ ütles Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor.


IRLi peasekretär Margus Tsahkna märkis, et Reformierakond on ka varem uusi plaane välja käinud, nüüd oleks aeg tegutsema hakata.
„Täna on muidugi väga tore, et ideid välja visatakse, aga valitsuse tegevus seisab praegu ikkagi otsustusjulguse taga,“ ütles Tsahkna, kelle sõnul vajavad esmajärjekorras otsuseid eelarvega seotud küsimused.


Nestori rõhutas, et järgmise aasta eelarve raames tuleb karmilt üle käia tulude-kuludega seotud otsused, et vältida sügavasse eelarvedefitsiiti vajumist ning reservide ärasöömist. „Kui me seda ei tee, on alternatiivid sisuliselt riigi võlakirjade emiteerimine või laenu võtmine,“ nentis Nestor. „Lõpuks usub ka meedia, et ei saa lõputult punase pliiatsiga mööda eelarvet käia, kuskil tuleb piir ette,“ lisas ta.


Nii Nestor kui Tsahkna avaldasid heameelt, et Reformierakond on euroga liitumise kilbile tõstnud. „Euro küsimuses tuleb tervitada Reformierakonna mõne aasta taguse positsiooni muutumist, et majandusedu euro vastu ei vahetada. Täna pole meil paraku ei ühte ega teist,“ märkis Tsahkna.
Nestor sõnul on kahtlemata väga õige, et euro on meie majanduspoliitika vedajaks, mis seiskunud majandusmootori uuesti käima veaks. „Sama seisukoht on kogu aeg olnud ka sotsidel ja seda silmas pidades tuleb hakata ka otsuseid tegema,“ sõnas Nestor.


Tsahkna viitas maailmas toimuvale ning tuletas meelde, et järgmise aasta keskpaigaks satub Eesti väga keerulisse majanduslikku olukorda.
„Ma ootaksin asendustegevuste asemel pigem julgust otsustada ja hakata pihta lihtsamatest, elementaarsematest asjadest. Praegu on selleks ainuke õige aeg,“ rõhutas Tsahkna.

Reformierakonna juhatus koostas seitsmest punktist koosneva tegevuskava Eesti muutmiseks ettevõtluskeskuseks. See näeb ette näiteks euro kiiremat kasutuselevõttu ja tuumajaama aastaks 2020.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. November 2008, 15:00
Otsi:

Ava täpsem otsing