Äripäeva indeksid tagasi aastas 2003

Silvia Viidik 21. november 2008, 00:00

Eilne börsipäev Tallinnas oli ilma liialdamata väga valus paljudele kodubörsi investoritele.

Börs langes 5,66 protsenti ja plussi ei jäänud mitte ükski aktsia. Kolm õnnelikku lõpetas päeva nullis.

Enimkaubeldavad aktsiad olid Tallinna Vesi 18,8 miljoni kroonise ja Eesti Telekom 7,2 miljonilise käibega. Hinnamuutused olid negatiivsed.

Lisaks langes Äripäeva indeks, mida Äripäeva toimetus arvutab 10 Tallinna börsil enimkaubeldud aktsia sulgemishindade põhjal, 6,5 protsenti. See on viimase seitsme aasta suurim kukkumine. Nädal aega enne lennukiterrorit USA WTC tornidele kukkus indeks 7,51 protsenti ning seegi oli tol ajal kolme aasta suurim päevane vajumine.

Indeksi väärtuseks eile jäi 655,2 punkti. See on tase, millel indeks oli viimati 2003. aasta mai alguses. Tipust eelmise aasta veebruaris on indeks kukkunud pea 80 protsenti ja Tallinna börsi avamisest tõusnud 115 protsenti.

Ka Balti30 indeksi jaoks, mille arvutamiseks kasutatakse Baltimaade 30 enimkaubeldava aktsia hindu, oli eilne päev eriline. Indeks kukkus läbi 100 punkti piirist, millega läks tagasi 2003. aasta detsembrikuistele tasemetele.

Kuhu meil veel langeda on? Vist oleme tõepoolest ajamasina hammasrataste vahel, mis viib meid tagasi kivist tööriistade ja taasalguste juurde. Nendesamade vanade alguste.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing