Kongo: leiva hind püsib

21. november 2008, 14:54

Fazer Pagarite turundus- ja müügidirektor
Kristjan Kongo sõnul kompenseerib oodatav teraviljahinna langus järgmisel aastal
teiste toormete kallinemise, meie poelettidel pagaritoodete olulist odavnemist
oodata siiski ei ole.

ÜRO toiduorganisatsiooni FAO andmeil on toiduainete hinnad maailmaturul kevadistelt ja suvistelt rekordtasemetelt enam kui 50% võrra langenud, mis toob mõningat leevendust ka Eestimaistele tootjatele ja tarbijatele.„Kindel on see, et muude kuludega seotud pagaritoodete suured hinnatõusud, mis selle aasta lõpuks ja järgmise alguseks prognoositud olid, jäävad kindlasti ära,“ ütles Kongo.

Seda kinnitab seni tootmiskulusid üles ajanud kütusehindade kukkumine. Teisalt aga seavad teraviljast valmistatavate toodete odavnemisele piiri ette teiste toorainete, nagu margariinide, õlide ja jahuparandajate järsk kallinemine. See kombinatsioon lubab Kongo sõnul leiva- ja saiatoodete hinnad enam-vähem samal tasemel või veidi madalamal hoida.

Hulganisti soodsamaid hindu toovad Kongo kinnitusel aga kaasa kampaaniad.
„Ma olen päris kindel, et järgmisel aastal tuleb väga palju sooduskampaaniaid. Kindlasti on kampaaniate aktiivsuse tõusu oodata kõikide leiva- ja saiatoodete osas,“ Kongo ja lisas, et Fazer Eestil on selleks turundusplaanid suures plaanis juba valmis.

Toiduainete hindu maailmaturul on mõjutamas majanduskonjunktuuri langus, finantskriis, kütuse hinna langus ning USA dollari tugevnemine. Lisaks on hindu langetanud soodsad ilmastikuolud, mis lubavad oodata muuhulgas rekordilist nisu- ja riisisaaki.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2008, 14:54
Otsi:

Ava täpsem otsing