Makseraskused murravad liisingauto kasutajaid

22. november 2008, 13:25

Üldise majandussurutise taustal on
liisingautode kasutajad sattunud raskustesse igakuise liisingu tasumisel. Nii
mõnigi püüab autot maha müüa, et siis odavam soetada.

Anonüümseks jääda sooviv liisingauto kasutaja, kes rentis endale Volvo S60ne, on auto nüüd müüki pannud, sest igakuine summa, mida tasuma peab, on liiga kõrge, kirjutas Virumaa Teataja.

Praegu maksab ta liisingut 3100 krooni, millele lisandub veel kaskokindlustus, see teeb kokku üle 4000 krooni kuus. Kui tal õnnestub auto maha müüa, plaanib ta küll uue sõiduvahendi muretseda, aga kindlasti väiksema.

SEB Liisingu juhatuse esimees Indrek Julge sõnul on märgata tendentsi, et inimestel on järjest raskem liisingmakseid tasuda.

“Kui vaatame lühiajalisi võlgnevusi, siis on neid enam kui aasta tagasi. Meil tuleb oluliselt rohkem tegeleda liisingmaksete kättesaamisega: inimestele meelde tuletada, nendega vestelda, leida võimalusi, kuidas võlgu tasuda jne,” mainis Julge, kelle sõnul liisitud autodest loobumist väga näha ei ole.

Samas on ka uute liisingute arv kahanenud. Võrreldes selle aasta teist poolt eelmise aasta sama ajaga, on praegu uute liisingute arv sõltuvalt kuust langenud 30%-50%, rääkis Indrek Julge.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2008, 15:17
Otsi:

Ava täpsem otsing