ÄP fototoimetus • 23. november 2008 kell 22:00

Uudised

Tallinna kehtestab Kadrioru Narva mnt 63 kinnistu detailplaneeringu, misjärel saab sinna rajada neli kuni neljakorruselist ärihoonet.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul asub kinnistul stalinistlikus stiilis kolmekorruseline äriruumidega hoone, millele lisanduvad uusehitised.

"Narva maantee äärsesse hoonesse on arendajal plaanis rajada restoran ning merepoolse hoone kahele esimesele korrusele SPA ja spordikompleks," kirjeldas Aas kavandatut.

Filmi ja Bensiini tänavaga külgnevate hoonete alumistele korrustele on kavandatud kauplused, ülemistele korrustele bürooruumid, lisas Aas.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Nordmet Invest OÜ ning selle koostas AS K-Projekt.

Detailplaneering algatati Tallinna Linnavalitsuse korraldusega 13. veebruaril 2008.

Üürihinnad Inglismaal kukkusid viie aasta jooksul esimest korda pärast seda, kui edutud koduvahetajad paiskasid üüriturule kinnisvara, mida nad müüa ei suuda.

Uuringu kohaselt jätkavad üürihinnad 12% maaklerite arvates lähikuudel langemist. 53% maakleritest tunnistas viimase kolme kuu jooksul üürihindade langemist Londonis, kirjutas Times Online.

Viimase uuringu kohaselt tõdeti, et augustist oktoobrini on üürihinnad pigem kukkunud. See lükkas ümber varasema maaklerite kinnituse, et hinnad on tõusuteel.

"Kinnisvaraga kaubitsejad on sunnitud oma korterid müümise asemel välja üürima, mis surubki üürihindasid alla," ütles James Scott-Lee kinnisvaraspetsialistide liidust (Royal Institution of Chartered Surveyors).

Standard&Poor ütles, et need, kes ostsid kinnisvara, et seda 2006. ja 2007. aastal müüa, on eriti haavatavad. Neile anti vähem laenu ja nüüd on puhver hinnalanguses neil õhem.

Prognoosi kohaselt saaks 20-40% turust negatiivset tulu, kui kinnisvarahinnad kukuvad 25-30% eelmise aasta tasemest. Nüüdseks on kinnisvarahinnad Inglismaal kukkunud 15%.

Arco Grupi ehitusdivisjoni 55protsendiline ühisettevõte Arco Construction SIA Lätis sõlmis Riias Stockmann Centrs SIAga jalakäijate tunneli ehitamise ja projekteerimise lepingu. Tunnel ehitatakse Stockmanni kaubamaja juurde Gogoli tänavale. Lepingu mahtu pooled ei avalikusta. Ehitustööd kestavad 9 kuud.

Autor: ÄP

Hetkel kuum