Veetase jääb Pärnus 10 cm alla kriitilise piiri

24. november 2008, 13:32

Kriitilisest piirist 160 cm
vaid kümmekond sentimeetrit allpool olev merevee tase
Pärnumaal ohtlikku piirjoont siiski ei ületa.

Kella 12.45 seisuga oli merevee tase Pärnumaa rannikul tõusnud 150 cm piirini. Veetaseme kriitiliseks piiriks on aga 160 cm üle keskmise.

Meteoroloogia- ja hüdroloogia instituudi prognoosi järgi tõuseb veetase Pärnus pärastlõunaks 140-160 cm üle keskmise, õhtu poole hakkab aga alanema. Samas võib nädalavahetusel maha sadanud ja nüüd sulama hakkav lumi veetaset veelgi tõsta.

Kriitiline veetaseme piir on kokkuleppeline ning see iseloomustab veetaset, mis ei kujuta endast inimestele otsest ohtu. Kriitilisest tasemest ülespoole on võimalikud veekahjustused.

Tunni aja eest kogunesid Lääne-Eesti Päästekeskuses päästeameti ja politsei esindajad. Päästeteenistus on tavapärases valmisolekus, politsei on valmis vajadusel liiklust reguleerima ja üleujutatud tänavaid sulgema.

Päästeamet paneb inimestele südamele, et nad ei satuks uudishimu tõttu ohtlikesse olukordadesse. "Mereäärsete majade omanikel soovitame veetaseme jätkuva tõusu korral lülitada hoonest välja elekter, viia väärtuslikud esemed kõrgemale ning autod üleujutusaladelt eemale," teatas Päästeamet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2008, 13:32
Otsi:

Ava täpsem otsing