Anne Oja • 24. november 2008 kell 22:00

Väikeettevõtja sattus enese teadmata infoportaali kliendiks

Infoportaali emateab.ee-lt kõne saanud ettevõtja ütles, et ta ei saanud aru, millal ta lepingu sõlmimisele heakskiidu andis. Oma teada leppis väikeettevõtja kokku vaid selle, et infoportaal saadab lepingu talle tutvumiseks. Seda ta tagasi ei saatnud, sest teenus maksis rohkem, kui telefonis öeldi. Selgus, et lepingut saab lõpetada vaid 14 päeva jooksul pärast aasta möödumist lepingu sõlmimisest.

emateab.ee-d haldava Directa OÜ tegevjuhi Ville Komppa sõnul kogub nende klienditeenindaja telefonitsi ettevõtte info, mida klient soovib infoportaalis emateab.ee näidata. Seejärel saadab klienditeenindaja kliendile tellimuse kinnitamiseks e-kirja, kus on kirjas teenuse sisu ja kliendi andmed, mis emateab.ee infoportaali lähevad. Alles siis saadetakse tema sõnul kliendile arve, tellimuse kinnitus ja lepingu tingimused. Kliendil on seitse päeva aega keelduda.

Komppa sõnul automaatset lepingu jõustumist ei ole, kuna kliendilt küsitakse jah-sõna kaks korda. Leping sõlmitakse tähtajatult.

Komppa põhjendab Eestisse tulemist sellega, et Eesti on e-riik. "Siin on väga levinud traadita internet ja inimesed on harjunud internetist infot otsima," selgitas ta.

Võlgnikke ei ole ettevõttel Komppa sõnul palju. "emateab.ee-l on üle 2000 kliendi ja maksmisega on viivitanud 100-200 klienti," täpsustas ta.

emateab.ee infoportaalis andmetega esindatud Asuurkeraamika juht Urmas Puhkan ütles, et praegu helistavad igasugused müügimehed hästi palju. "Alustan oma juttu alati sellest, et küsin otse, kui palju see meile maksab. Kui saab tasuta, siis võtame," ütles Puhkan,

"Ma ei tea, kuidas meie andmed sinna said. Võib-olla tegime kurba häält ja saime tasuta. Peab uurima jah, mis lepingutes peenes kirjas on, peab olema ettevaatlik. Ega alguses ei hakata rahast rääkima, ikka teenusest ja et see teeb teid kohe õnnelikuks. Alles lõpus sosistatakse, mis see maksab," kirjeldas ta müüki.

Hetkel kuum