Ford koos Volvoga tegi enim ohutuid 2009.a. automudeleid

25. november 2008, 20:13

USA kindlustustööstuse täna välja
kuulutatud 2009.a. ohutuimate automudelite seas oli enim Fordi ja tema
tütarettevõtte Volvo masinaid

Ohutute autode nimekiri täienes tublisti tänu ümberpaiskumisvastase tehnoloogia laiemale kasutuselevõtule.

Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) ohutute nimekirja tipus oli 16 Fordi ja Volvo mudelit, järgnesid Honda Motor Co. 13 sõidukit, kirjutas Associated Press.
Kokku pääses kõrgeima hinnangu saanud rühma 72 sõiduautot, pikapit ja SUVd, seda on üle kahe korra tänavusest ja kolme korra eelmise aasta mudelivalikust enam.

Instituudi presidendi Adrian Lundi sõnul näitab see number, et autotootjad on teinud suurt tööd parandamaks õnnetusturvalisust. Valitud autod pakkusid parimat kaitset laup-, külg ja tagantkokkupõrke puhul. Auhinnatute hulka kvalifitseerumiseks oli nõutav elektrooniline stabiilsuskontroll (ESC). IIHS teatel on ESC standardvarustuses praktiliselt kõigil 2009.a. SUVdest ja kolmveerandil sõiduautodest, samuti üle kolmandikul pikapitest.

Fordi parimad olid keskautod Ford Fusion ja Mercury Milan, pikap Ford F-150, keskmised SUVd Ford Edge ja Ford Flex ning Ford Escape ja Mercury Mariner väikesed SUVd. Nimekirja mahtus ka Mazda Tribute, mis on Escape`i ja Mariner`iga samal põhjal. Kui Fordi juht Alan Mulally eelmisel nädalal Kongressis riigi raha abiks taotledes esines, rõhutas ta ka ettevõtte poolt ohutusse panustatud tööd.

Hondal ja selle üksusel Acura oli parimate hulgas autosid peaaegu kõigis kategooriates: sõiduautod Accord ja 4-ukseline Civic, keskmised SUVd Acura MDX ja RDX ning miniauto Honda Fit. Viimane oli esimene oma kategoorias, mis parima ohutusega sõidukite sekka jõudis. Mikroautod ei pääsenud sinna ka seekord. Volkswagen AG toodangust hinnati Jettat ja Passatit ning Audi A3, A4 ja A6. General Motors Corp.` toodangust hinnati Cadillac CTS, Buick Enclave, Chevrolet Traverse, GMC Acadia ja Saturn Outlook. Toyota toodangust valiti Corolla, RAV4, Tacoma, Tundra ja Scion xB.

Tarbijad võivad üldiselt IIHS hinnangutega arvestada, tarvitsemata jälgida hulga erinevate tegijate testitulemusi. Autotootjad on varmad IIHS testitulemusi oma telereklaamides kajastama, muidugi kui need on positiivsed. Organisatsioon on esinenud ümberpaiskumisvastaste tehnoloogiate varasema kasutuselevõtu poolt, enne kui see 2012. aastast USAs riigi poolt kohustuslikuks tehakse.


IIHS teatel oli Chrysler ainus suurem autotootja, keda kordagi paremate hulka ei arvatud: seal oleks võinud olla Dodge Avenger, Chrysler Sebring, Sebring kabriolett, Dodge Grand Caravan ja Chrysler Town and Country, kui oleks tehtud tööd nende peatugede parandamiseks. Chrysleri esindaja teatel on nende sõidukid varustatud hulga ohutusabinõudega ning instituudi tulemused "on vaid üks infoallikatest sõiduki käitumisest õnnetuses."

Hinnatud sõidukeist, uuringumetoodikast jm. saab lugeda netilehelt http://www.iihs.org/news/rss/pr112508.html

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2008, 21:33
Otsi:

Ava täpsem otsing