Hewlett-Packard üllatas müügi kasvuga

25. november 2008, 12:56

Maailma suurima personaalarvutite tootja
Hewlett-Packardi arvutimüük kasvas eelmises kvartalis kümme protsenti.

See ületas nii mõnegi analüütiku prognoose, kes pidasid tõenäolisemaks majanduse aeglustuva tempoga kaasa minevat ka arvutite müügi, kirjutab Bloomberg.

HP personaalarvutite müük kasvas 11,2 miljardi dollarini, eelmise aastaga võrreldes 5 protsenti. Kui lisada juurde augustis üle võetud Electronic Data Systemsi tulemused, oli müügi tõusuks 19 protsenti 33,6 miljardi dollarini.

Müüki aitas üleval hoida ettevõtte kohandumine uute majandusoludega, täpsemalt arendas HP välja odavad mudelid ka eelarvet hoolega jälgivatele inimestele.

HP kasum langes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 2,4 protsenti ning maandus 2,11 miljardil dollaril, mis teeb kasumiks aktsia kohta 84 senti.

Arvutitootja juht Mark Hurd teatas tulemusi kommenteerides investoritele, et tulevik tõotab olla väljakutseterikas. "Saame kontrollida vaid asju meie võimuses ning nendeks on kulustruktuur ja meie toodete konkurentsivõime," lisas Hurd.

Turu-uuringufirma Gartner andmeil oli HP eelmises kvartalis turuliidriks 18protsendilise turuosaga, talle järgnes Dell 14 protsendiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2009, 16:09
Otsi:

Ava täpsem otsing