Tallinna krediidireiting stabiilse väljavaatega

25. november 2008, 14:52

Reitinguagentuur Moody's kinnitas Tallinna
linna krediidireitingu senisel tasemel (A3) stabiilse väljavaatega.

Reitingu andmisel hinnati linna tegevuskeskkonda, valitussektori toimimist, linna finantspositsiooni ja laenukoormust, juhtimistegevust ning üldist majanduskeskkonda, ütles Tallinna finantsdirektor Katrin Kendra.

"Agentuuri hinnangul on linna tugevuseks stabiilselt arenev tegevuskeskkond, heaperemehelik finantsjuhtimine, mõõdukas laenukoormus ning kõrge likviidsus, mis võimaldab leevendada riigi majanduslangusest tingitud mõjusid," selgitas ta.

Suurimaks väljakutseks linna jaoks peab agentuur riigis valitsevat järsku majanduslangust, mis võib kaasa tuua ka linna jaoks vajaduse jooksvalt ümber hinnata oma tegevuskulude ja investeeringute mahud.

Seejuures peab reitinguagentuur nii Tallinna linna kui kõigi teiste Eesti kohalike omavalitsusüksuste nõrkuseks kohalike omavalituste tulude ja kulude väikest paindlikkust, mis muudab kohandumise muutuvates majandustingimustes keeruliseks ja aeganõudvaks ning võib seetõttu kaasa tuua laenukoormuse kasvu.

Novembri alguses alandas reitinguagentuur Moodys Eesti riigireitingu A1 stabiilsest A1 negatiivseks. Novembris alandati ka Riia linna reitingut A2 negatiivselt A3 negatiivsele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2009, 12:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing