Baltika aktsia on kahe päevaga börsil kukkunud 20 protsenti

Raivo Sormunen 28. november 2008, 00:00

Aripaev.ee uuris ettevõttest, kas põhjuseks on omanike ja tegevjuhtide aktsiate sundmüük. Ettevõtte juhatuse esimees Meelis Milder ütles, et Baltika aktsiate müük pole praeguse hinna juures mõistlik.

Milderi väitel võib ju oletada, et "paanikamüügi" põhjuseks on mõni linnalegend, näiteks järelmõjud Äripäeva esikaane spekulatsioonile teemal "laenud poovad Baltika omanikke".

"Baltika juhtkonna osaühing BMIG ei müü hetkel oma aktsiaid ega tee seda tema eest ka keegi teine. Ja seda kahel põhjusel. Esiteks oleks see meie arvates praeguse hinna juures eriti loll idee. Teiseks, oleme täitnud kõik laenulepingust tulenevad kohustused panga ees ja leping ei ole tundlik aktsia hinna edasise liikumise suhtes," oli kirjas Milderi saadetud vastuses.

Äripäev kirjutas novembri alguses, et Baltika tegevjuhtidest aktsionärid on sunnitud otsima Swedbankile lisatagatisi, et vältida laenu toel ostetud Baltika aktsiate sundmüüki.

Mulluse majandusaruande järgi on Baltika tuumikinvestor, ettevõtte juhtide poolt oma osaluse suurendamiseks loodud OÜ BMIG suurendanud Swedbankist võetud laenu 71,5 miljonile kroonile ning pantinud selle tagatiseks ligi neli miljonit Baltika aktsiat ehk 93% oma koguosalusest.

Aasta lõpus oli ühe väärtpaberi hind veel 61 krooni, ent nüüd on Baltika aktsia kahe päevaga kukkunud 14,86 kroonilt 11,89 kroonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing