Kadrin Karner • 27. november 2008 kell 22:00

Soome kõrgem alkoholiaktsiis võib viinaturistide arvu suurendada

"Kui hindade vahe suureneb märgatavalt, võib eeldada, et tõuseb soomlaste huvi tulla Eestisse odavamat alkoholi ostma," ütles Rimi Eesti Foodsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Evelin Mägioja.

Mägioja nentis, et kui suur erinevus teatud kaubagruppides oleks Eestis ja Lätis, siis käiksid ka paljud eestlased lõunanaabrite juures osturetki tegemas.

"Turist hakkab liikuma märtsist ja aprillist ja siis näeb, kas tuleb rohkem või mitte," rääkis Norde Centrumis asuva WineStore'i juhataja Tõnu Kraus.

Teisalt väga ta lootusi suurema hulga vodkaturistide tuleku suhtes ei hellitaks. "Väga ei usu küll. Peaks ära ootama selle tõusu," ei tahtnud Kraus enne aktsiisitõusu käivitumist ennustama hakata.

Praegu on turistide arv vähenenud ja ka kogused, mida soomlased ostavad, on väiksemad, nentis WineStore juhataja.

"10protsendine alkoholiaktsiisi tõus Soomes alates tuleva aasta esimesest päevast Eesti vodkaturismi suure hooga käima ei lükka," ennustas ASi Liviko juht Janek Kalvi.

Kuigi Kalvi kinnitas, et Soomes maksab pooleliitrine viin kolm korda rohkem kui Eestis, pole ta optimistlik 2004. aastal alguse saanud vodkaturismi taastumises.

Liviko juhi sõnul käib püsikliendiks kujunenud tavasoomlane Eestis edasi, kuid valib hoolega soodsamaid kohti ning otsib head hinda.

Hetkel kuum