Nestor: Tankid või eurod?

28. november 2008, 20:01

Ühinemine euroga suurendab meie julgeolekut
kordades rohkem kui miljonid kaitsekulude kasvuks, kirjutab Riigikogu
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor oma ajaveebis.

"Tänases Terevisioonis leidis Kaitseministeeriumi värske kantsler, et üheks tema ülesandeks on ühiskonnale selgeks teha lihtne tõsiasi – riigi kaitsevõime ei ole ainult sõjaväelaste pärusmaa. Kümme punkti kümnest!" kiidab Nestor kantsleri mõtet ning peab oma kohuseks seda sama seletada ka kaitseministrile.

Nestor kirjutab, et nagu kõikvõimalikud analüütikud tunnistavad, et kaasajal ei ole riikide julgeolek ohustatud mitte niivõrd tankide ja püsside põhiselt, vaid majanduse kaudu. Seetõttu on selge huvi vähendada majanduse haavatavust võõra ja vaenuliku jõu poolt.
"Suurus nimega “Eesti kroon” on ilma mingi kahtluseta kergesti rünnatavam kui suurus nimega “euro”. Täiesti võrreldav seis asjaoluga, et Eesti NATO liikmena on kindlasti paremini kaitstud, kui me NATO liikmeks poleks mitte," nendib poliitik.

Ta tuletab oma sissekandes meelde, et NATO-sse astudes võtiis Eesti riik nii kohustusi kui andis ka lubadusi. "Euroga liitumiseks tuleb meil samuti kohustusi täita ja , kahju küll, samas mitmeid valitsusliidu poolt antud lubadusi keerulises majandusolukorras paremaid aegu ootama jätta. Või siis täita mahus, mis hetkel jõukohane," kirjutab Nestor ja jätkab nii:

"Minu veendumus on, et ka Eesti parema kaitstuse nimel tuleb meil võimalikult kiiresti ühineda euroga. Selle saavutamiseks aga tuleb paraku oodata meie lubaduste osas kaitsekulude tõstmisel. Langeva sisemajanduse kogutoodangu juures on kaitsekulutuste külmutamine 2008. aasta tasemele samm, mida võiksid hinnata ka meie NATO partnerid," leiab Nestor ja lisab, et ühinemine euroga suurendab meie julgeolekut kordades rohkem, kui miljonid kaitsekulude kasvuks.

"Ja kuidagi tobe oleks tõdeda, et Eestil jäi euroga ühinemata seetõttu, et on NATO liige ! Need kaks liikmelisust ei saa olla kuidagi vastuolus," rõhutab Nestor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2008, 10:36
Otsi:

Ava täpsem otsing