Nordea võttis poole aastaga 75 liisinguautot käest

28. november 2008, 14:57

Autoliisingu sissemakse kuni 35%ni
tõstnud Nordea on poole aastaga liisinguvõlgade tõttu käest võtnud 75
autot, rääkis Nordea Finance Eesti juht Silver Kuus.

Nordea vahendusel on liisitud ligi 10 000 sõidukit, makseid on võlgu jäänud umbes 1% liisinguvõtjaist. Võlglastelt on viimase poole aasta jooksul käest ära võetud ligi 75 autot.

Liisingulepingu ennetähtaegseks lõpetamiseks peab Nordea klient autole ise ostja või liisingulepingu ülevõtja leidma. Kuluna tuleb arvestada lepingu ennetähtaegse lõpetamise või lepingu muudatuse tasuga, mis on 1,0-1,5% tasumata jääkmaksumusest.

"Keskmiselt rahuldatakse täna 6-7 autoliisingu taotlust kümnest, peamiseks probleemiks klientide halvenenud maksevõime ja ebapiisavad vahendid omafinantseeringuks, kasvanud on oluliselt ka pettuse katsete hulk," märkis Silver Kuus.

Tema sõnul esitatakse Eestis endiselt ligi 3000-3300 autoliisingu taotlust kuus. Neist kiidetakse heaks umbes 2500 ehk tehinguni jõuab 110-120 autoliisingut päevas. Samas on oluliselt kasvanud olemasolevate autoliisingulepingute pikendamise taotluste arv.

Autode liisingfinantseerimise tingimusi on viimase 2-3 kuu jooksul muudetud jooksvalt konservatiivsemaks nii Nordea Liisingus kui ka liisingturul tervikuna, ütles Kuus. "Enamus muudatusi puudutavad omafinantseerimise määra ehk sissemaksu, intressimäärasid ja autode jääkväärtusi kasutusrendilepingu lõpus. Muudatuste põhjusteks on eraisikute ja ettevõtete langenud maksevõime, autode väärtuste oluline langus kasutatud autode turul ja suurenenud pettusekatsete arv," selgitas ta.

Nordea Liising nõuab autoostjalt 10-35% sissemakset. Maksimaalne liisinguperiood on endiselt viis aastat ning intress 6,5-8,5%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2008, 10:36
Otsi:

Ava täpsem otsing