Lainsalu: Tai turismitööstus sai valusa tagasilöögi

30. november 2008, 09:50

Taimaa on oma imeilusa looduse, suurepärase
kliima ja sõbralike inimestega võitnud paljude eestlaste südame. Teisipäeval aga
tabas siin viibivaid turiste ja kogu maailma pommuudis - Bangkoki lennujaam on
demonstrantide poolt hõivatud, lennud on tühistatud ja käib tulevahetus.

Praegu ise siin viibides annan Äripäeva lugejatele põgusa ülevaate, kuidas sündmused on Taimaad mõjutanud. Turism kui tööstusharu on saanud väga valusa tagasilöögi. Juba enne seda konflikti kurtsid kohalikud, et turiste napib, praegune blokaad paneb lisaks globaalsele finantskriisile lõpliku hoobi.

„Eelmisel aastal samal ajal oli rahvast väga palju, hotellidesse polnud võimalik broneeringuidki saada. Nüüd aga ei ole üldse inimesi ja me keegi ei tea, kuidas need sündmused lõpevad,“ rääkis murelikul toonil meeldiv daam Non, kes peab Pattayas väikest turismiinfopunkti.

„Kliente ei ole ja tööd ei ole!“ kurdavad kõik, kes elatuvad turistide teenindamisest. Paljusid ettevõtteid tabab tõenäoliselt pankrot, kuna kriis peletab eemale kõige paremal ajal viimasedki turistid.

Niigi turistidevaene tänavapilt jääb päev päevalt hõredamaks, kuna osa inimesi evakueeriti Bangkokist eemal asuva sõjaväe lennujaama kaudu. Sama rääkisid ka minu hotelli elama seatud taanlased, et neid ootab ees kojuminek just selle lennujaama kaudu. Check in'i tegemiseks tuleb väidetavalt siiski sõita Bangkoki.

Lennujaama läbilaskevõime on aga piiratud ja tont teab, kaua see kojujõudmine aega võtab. Suur hulk turiste ootab n-ö vangistuses kojulennu võimalust, teadmata, mida ootamatult sülle kukkunud lisapuhkusega peale hakata. Inimesed veedavad aega rannas, käivad restoranides ja baarides. Siiski on paljudel puhkus rikutud, kuna teadmatus eesootavate sündmuste ees on domineeriv.

Meeleolu on siiski rahulik, mingeid ohu ja sõjalise agressiooni märke ei ole näha. Elu nagu ikka, ainult et väheste turistide ja teadmisega, et 100 kilomeetri kaugusel Bangkokis võib iga hetk sõjaks minna. Jääb üle vaid loota, et demonstrandid ja valitsus jõuavad kokkuleppele. Kohalikud teadsid rääkida, et seda siiski ei juhtu enne Tai kuninga sünnipäeva, mis toimub 5. detsembril. Minu äralend peaks algama 4. detsembri öösel vastu 5ndat. Jah, elame - näeme...

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2008, 17:31
Otsi:

Ava täpsem otsing