Brasiilia vihmametsade hävitamine kiireneb

01. detsember 2008, 20:59

Edusammud Brasiilia vihmametsade kaitsmisel
on saanud järjekordse tagasilöögi, sest vihmametsad kadusid eelmisel aastal
kiiremas tempos kui varem, teatasid Brasiilia ametnikud.

Satelliitpiltidelt nähtub, et aastaga on kadunud 11 968 ruutkilomeetrit metsa (üle veerandi Eesti pindalast). Seda on neli protsenti enam kui eelmisel aastal, kirjutas BBC.

Brasiilia valitsuse sõnul on see arv küll ebarahuldav, kuid nende sõnul oleks asjad veel palju halvemad, kui valitsus poleks ebaseadusliku metsaraiumise vastu võidelnud.

Süü metsa niivõrd suure kadumise eest on veeretatud kõrgetele toiduainete hindadele, mis on põllupidajaid ahvatlenud metsa arvelt maad juurde võtma. Enne viimaseid tulemusi oli Brasiilial võimalus uhkustada, et viimased kolm aastat on metsi raiutud aina vähem. See trend sai nüüd aga murtud.

„See on tagasilöök, kuid mõnevõrra isegi kergendus, sest me ootasime veel hullemat,“ ütles Gilberto Camara satelliitpiltide analüüsimisega tegelevast Brasiilia kosmoseuuringute instituudist.

„Vihjeid intensiivistunud metsade hävitamisele oli mitmeid. Näiteks ulatuslikud metsatulekahjud 2007. aasta teises pooles ning suur nõudlus kariloomade ja soja järgi, kui toiduainete hinnad uusi rekordeid tegid,“ ütles BBC ajakirjanik Garry Duffy Sao Paulost.

Vastuseks sellele teatas Brasiilia valitsus, et on tõhustanud pingutusi ebaseadusliku raie tõkestamiseks. Brasiilia keskkonnaministri Carlos Minci sõnul oleks valitsusepoolse aktiivse tegutsemiseta olukord palju hullem. „Paljud uskusid, et kasv on 30-40 protsenti, kuid tegelikult oleme suutnud selle stabiliseerida,“ ütles Minc pressikonverentsil.

Siiski rõhutas ta, et valitsus ei ole tulemustega rahul. „Meie eesmärk on, et metsade pindala ei väheneks,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2008, 11:31
Otsi:

Ava täpsem otsing