Miks seltskonnategelased pankrotistuvad?

01. detsember 2008, 08:04

Üheksakümnendate aastate räpi superstaar MC
Hammer teenis plaadiga "U Can't Touch This" 30 miljonit dollarit. Sellest rahast
oleks pidanud piisama enam kui kogu eluks. Kuid 1996. aastaks oli staar
pankrotis. Mis juhtus?

Kõigepealt ostis Hammer endale 12 miljoni dollarilise eluaseme ja fantastilist sisustust sinna, lisaks 17 luksusautot. 33 miljoni dollarilise aastase sissetulekuga artist oli oma palgalehele võtnud 250 inimest.

Lõpuks raha ei olnud, küll aga oli 13,7 miljonit dollarit võlgu.

Hoolimata hiiglasuurtest sissetulekutest kipub andekate seltskonnategelaste nõrkuseks olema mitteorienteerumine rahaasjades. Brian Cubas kirjutas ajakirjas Worth, et paljud ei maksa ise arveid ega tea ligikaudugi, palju neil on kontol raha ning kui suured on nende kohustused.

Teine suur probleemide grupp seisneb selles, et ehkki sissetulekud on hiiglasuured, võetakse veel suurem laen peale, et elujärge tõsta ja siis seda hoida. Aga sissetulekud võivad olla väga kõikuvad.

Selle aasta alguses selgus kohtupaberitest, et popstaar Britney Spears ei suutnud säästa mitte sentigi oma 737 000dollarilisest igakuisest sissetulekust.

"Eriti suur viga on, ja eriti käib see noorte sportlaste kohta, et nad kulutavad hiiglasuure osa oma äsja leitud rikkusest," ütles finantsplaneerimisfirma Financial Consulate direktor Tim Maurer.

Hinnanguliselt elab 50 protsenti NBA sportlastest palgapäevast palgapäevani, kuigi isegi algaja palgatase on seal 442 000 dollarit. Üle 60 protsendi NBA atleetidest on pankrotis viis aastat pärast lepingu lõppemist. "Raske on vastu vaielda üldisele arvamusele, et atleedid ja seltskonnategelased on halvimad oma rahaasjade korraldajad," ütles Kanada jalgpalliliigas Toronto Argonautsi meeskonnas mängiv Patrick Johnson.

"Kuid see on vaid pool probleemi, kuna jalgpallurid pöörduvad valede nõustajate poole, keda nad ei tohiks usaldada. Paljudel on ebaeetilised nõustajad, kes varjavad tegelikkust. Nõustaja, kes on midagi väärt, peaks hoolima sellest, mis kliendiga ja tema rahaga juhtub. Paljud neist sellest aga ei hooli," märkis Johnson.

Loe lisa tänasest Äripäevast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2008, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing