Riigieelarve kärbe tuleb 2miljardiline

Virge Lahe 02. detsember 2008, 00:00

Arutelul osalenud IRLi fraktsiooni liige Margus Tsahkna kinnitas, et eestseisus leppis kokku umbes miljardi krooni suuruse SKP väärtuse vähenemisega seonduva eelarve vähenemise. Kõik ülejäänud on Tsahkna sõnul poliitiline arutelu.

"Kui SKP väärtus väheneb, siis kaitsekulutustele mõeldud summat, mis on protsentuaalselt määratletud, tuleb vähendada," selgitas Tsahkna. "Ka aktsiisid, sotsiaalmaks jne vähenevad. Need on seadusest tulenevad asjad."

Tsahkna ütles, et arutelul oli juttu suurusjärgust 2 miljardit krooni, aga ta ei taha numbrit täpseks viia.

"Püüame tuleval aastal hoida riigieelarvet Maastrichti kriteeriumide defitsiidi piires," ütles arutelul viibinud SDE fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

Poliitiku sõnul minnakse täna selle teemaga edasi ja siis tulevad juba konkreetsed otsused. "Mingeid suuri üllatusi ei teki," kinnitas Nestor, st kärpeid plaanitakse samadest kohtadest, millest on juttu olnud.

Kõige olulisemad muudatused on Nestori sõnul tulude-kuludega seotud kohad. Nestor tõi näiteks ravikindlustuse eelarve, mida on järgmisel aastal väga keeruline vastu võtta. "Nad saavad sellest ka ise väga hästi aru, et neile ei saa anda olematut raha," rääkis Nestor. "Parem mõelda selle peale juba nüüd kui järgmise aasta aprillis-mais."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:51
Otsi:

Ava täpsem otsing