Katre Pilvinski • 1. detsember 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tellimuste kadu tõmbas palgad alla

Sweco juhatuse esimees Aare Uusalu ütles, et nad on vähendanud töötajate tööaega ja ühtlasi ka palkasid 20 protsendi võrra alates 1. novembrist. Edasine käekäik, tööaja-palkade vähendamine, sõltub Uusalu sõnul sellest, kuidas turg käitub ja kui palju on võimalik tööd saada.

"Põhiliselt on ära kukkunud siseturg, kuid välistellimused on päris kokku kuivanud," tunnistas ta. "Venemaale pole me sel aastal praktiliselt mitte midagi teinud. Venemaaga on takistuseks saanud kindlasti poliitilised suhted," rääkis Uusalu.

"Otsime jätkuvalt uusi turge Kesk- ja Ida-Euroopas, rõhume ekspordile," märkis ta ja lisas, et tulevik on keeruline igal pool.

Üldist turgu hinnates märkis Uusalu, et olukord nii lootusetu ei tohiks olla, et mõni projektibüroo peaks uksed kinni panema. Projekteerijad on harjunud turu kõikumistega, lisas ta.

Projektbüroode liidu tegevdirektor Mauno Inkinen nentis, et ümberstruktureerimisi tuleb kindlasti. Raskem on olukord Tallinnast kaugemal asuvates büroodes, suurtes keskustes on alati rohkem tööd. "Plaanime teha ekspordialast uurimust, kuna eksport on see, mis paljusid ettevõtteid päästab," ütles ta.

"Meie oleme üle elanud kõik turu tõusud ja mõõnad," ütles arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus ASi juht Kalle Rõõmus.

"Praegu häirib kõige rohkem ebaaus konkurents, kus lihtsalt riigihanked pakutakse neli korda odavamalt ning see tagasilöök tuleb kunagi ehitajatele," tõdes ta.

"Kui aasta tagasi pakuti igas kuus mingit kortermaja teha, siis nüüd pole pool aastat pakutud," sõnas Rõõmus.

Sweco olukorda kommenteerides sõnas Rõõmus, et nad tekitasid konsortsiumi ilmselt väga valel ajal. "Nende juhtkond on tubli ja küll nad midagi välja mõtlevad," oli Rõõmus optimistlik.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt