Soome ja Eesti panid prioriteedid paika

03. detsember 2008, 19:08

Peaminister Andrus Ansip ja Soome
peaminister Matti Vanhanen leppisid täna kokku kahe riigi koostöö
prioriteetides, milleks on IT-valdkond ja e-teenused, inimeste ja teadmiste vaba
liikumine ning atraktiivse ettevõtluskeskkonna arendamine.

Aasta pärast vaadatakse, kuhu on jõutud.

„Energiaalast koostööd, mis on vältimatu, hakkame me edasi arendama riikidevahelises koostöös,“ ütles Soome peaminister Matti Vanhanen.

Ka tuumajaama teema oli jutuks, kinnitas Ansip. Vanhaneni sõnul taotlevad Soome ettevõtjad praegu luba Soome kolme uue reaktori ehitamiseks ning otsuse teeb valitsus veel sellel ametiajal. „Eesti võiks nende firmadega rääkida, kas nad oleksid Eesti jaamast huvitatud,“ ütles Vanhanen diplomaatiliselt. Kui ehitusloa saaksid kõik kolm uut reaktorit, siis kogu see elekter Soome turule ei mahuks, ütles Vanhanen.

Ansip jahutas elevust ühise tuumajaama teema ümber teatades, et enne kui pole otsuseid, kust jaama jaoks kütust saada, kust investeeringuid, kuhu läheb elekter ning kuhu jäätmed, Eestisse tuumajaama ehitama ei hakata. Ettepanek on ikka alles idee tasandil.

Vanhanen kiitis Balti riikide plaani võtta aastaks 2013 üle Põhjala elektribörsi Nordpool reeglistik ja ühineda selleks ajaks ka Nordpooli turuga. See tagab ärihuvi, et järgmise etapina ehitatakse välja ka Estlink 2 merekaabel. Nii paraneb mõlema riigi energiajulgeolek.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2008, 09:30
Otsi:

Ava täpsem otsing