Katre Pilvinski • 3. detsember 2008
Jaga lugu:

Börsihai 2008: kes pingutab, see teenib

"Erinevalt paljudest teistest portfellidest, mis selles mängus osalesid, alustasin võitnud portfelliga kaks nädalat enne mängu lõppu," ütles Kõur.

"Ma ei arva, et ma oleksin teinud väga palju häid tehinguid, pigem oli see, et ma suutsin vältida halbu tehinguid, mida oli küllaltki kerge selle mängu jooksul ja antud turuolukorras teha," lisas ta.

Küsimusele, kuidas tuleks praegu aktsiaturul teenimiseks käituda, vastas Kõur, et arvestades aktsiaturgude volatiilsust paari viimase aasta jooksul, ei pruugi "osta ja hoia" olla kõige tulutoovam strateegia.

"Kindlasti on see selline strateegia, mis nõuab kõige vähem pingutust. Aga nagu elus ikka - kes ei pinguta, see ei teeni. Ja mida volatiilisem turg on, seda kiiremad ja suuremad need kaotused on," sõnas ta.

Börsihai 2008 rahaline võit - 2000 eurot - on Kõuri sõnul mõnes mõttes küllaltki suur summa, aga teisalt on reaalseks kauplemiseks vaja umbes kümme korda rohkem raha. "Aja kulu ja võimaliku tulu suhe on võimalikult minimaalne - kauplema ma nii väikse summaga ei hakka," kommenteeris Kõur.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas